System oświetleniowy w klatce schodowej

Bywa tak, iż czasem wracamy do domu późno w nocy. Jeśli mieszkamy w budynku z wieloma mieszkaniami i mamy do pokonania dziesiątki schodów będzie to nie tylko niemiłe, ale również groźne dla zdrowia i życia. Poruszając się w zaciemnionym pomieszczeniu możliwym jest nadwyrężyć dolną kończynę. Dlatego też w systemie oświetleniowym instalowanym na sieni należałoby wykorzystać kilka innych modułów, pokroju podświetlanych wyłączników, detektorów ruchu i wyłączników schodowych.

Istnieje mnóstwo rozwiązań na rozjaśnienie korytarza, wszak najbardziej wydajne mogą być plafoniery z dodanymi detektorami ruchu. Urządzenia w tym stylu przydają się, bo włócząc się w późnych godzinach nocnych sienią, zamiast w przycisk światła sposobnym jest nadusić sąsiedni przycisk dzwonka.

Jaką metodą oświetlić sień

Włącznik podświetlany jest doskonałym rozwiązaniem dla budynków mieszkalnych z wieloma lokatorami. Czasem, kiedy jesteśmy na półpiętrze światło wyłącza się. Będąc na szczycie jesteśmy zmuszeni na ślepo szukać przełącznika. Dzięki małej diodzie znajdziemy ów moduł bez trudu.

W systemie oświetleniowym na sieni należałoby wykorzystać żarówki halogenowe. Świetlówki działające w oparciu o technologię ledową długo się włączają. Nim zaświecą pełną mocą, zaczną już gasnąć. A właśnie w trakcie włączania wykorzystuje się najwięcej prądu. Miejcie na uwadze, iż to nikt inny, tylko wy opłacacie tę należność. Technologia LED pozwala na bardzo znaczne obniżenie kosztów związanych z poborem energii elektrycznej. Watro zatem na nią przejść, gdy zaley nam na oszczędnościach. Z tego powodu decyduje się na nią coraz więcej osób.