Taras miejscem wypoczynku – jakie płytki najlepiej sprawdzą się jako pokrycie podłogi na tarasie


Wygląd tarasu czy balkonu stał się dla wielu osób niemal tak ważny, jak wystrój salonu czy sypialni. Taras stał się przedłużeniem wnętrza domów – korzystamy z niego tak samo, jak z innych pomieszczeń. Z pewnością każdy z nas chce mieć strefę przeznaczoną na relaks i tutaj idealnie sprawdzają się przydomowe ogrody. Przebywanie blisko natury daje nam ukojenie i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Nie od dziś wiadomo, że zdrowie i troska o siebie przekładają się na komfort życia.

Zdrowa żywność, mało stresu, dobry sen, ale i nasze otoczenie mają ogromne znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego. Zadbajmy więc o to, by nasz dom i ogród były urządzone w zgodzie z naturą i z naszym poczuciem estetyki. Wybierzmy najlepsze płytki tarasowe.

O czym pamiętać przy wyborze płytek na taras czy balkon?

Podłoga tarasowa to ważna część aranżacji. Płytki tarasowe wybieramy na lata. Nie są to poduchy czy donice ogrodowe, które możemy wymienić, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Wybór tego materiału wykończeniowego musi być naprawdę dobrze przemyślany. Warto zbadać rynek budowlany i zorientować się, jakie płytki na taras sprawdzą się najlepiej. Z pewnością natkniemy się na tarasy z naturalnego drewna, czy to z polskiej sosny, czy też z gatunków egzotycznych, które są niesamowicie drogie. Jednak powinniśmy zastanowić się, czy na pewno tego szukamy. Może warto postawić na coś bardziej wytrzymałego i mniej wymagającego pod względem pielęgnacji? Zdecydowanie nie możemy przejść obojętnie obok płytek gresowych. Na pewno każdy o nich słyszał, jednak warto przyjrzeć się im bliżej.

Ważne cechy płytek z gresu – dlaczego gres jest odpowiednim wyborem na płytki tarasowe

Płytki gresowe należą do materiałów, które oferują wszystkie te cechy, które powinny mieć kafle kładzione na zewnątrz. Gres odznacza się niesamowitą twardością i wytrzymałością. Jego istotną zaletą jest mrozoodporność, dzięki której przetrwa niejedną mroźną zimę w nienaruszonym stanie. Nie musimy obawiać się, że gres na tarasie zacznie pękać lub odpadać pod wpływem niskich temperatur. Nic z tych rzeczy! Co więcej, płytki z przeznaczeniem na zewnątrz są antypoślizgowe, co czyni je bezpiecznymi nawet podczas deszczu. Jeśli chodzi o pielęgnację gresu, to nie jest ona skomplikowana. Powierzchnia płytek jest plamoodporna. Wystarczy woda i mop, by poradzić sobie z pielęgnacją. Do wody można dodać odrobinę detergentu. Gres jest odporny na ścieranie i wykazuje bardzo niską nasiąkliwość.

Rozmiary płytek na taras – płytki wielkoformatowe wybierane najczęściej

Poszukując odpowiednich płytek na nasz taras, natrafimy na różne kształty i rozmiary kafelków. Obecnie bardzo często wybierane są płytki wielkoformatowe. Klienci chętnie sięgają po te w rozmiarze 60 × 60 cm, 30 × 60 cm czy 75 × 75 cm. Oczywiście bez problemu znajdziemy także mniejsze wymiary: 30 × 30 cm czy też 20 × 20 cm. Do tworzenia mozaiki produkowane są minipłytki. Jeśli chodzi o grubość płytek, to najczęściej spotkamy te o grubości około 9–13 mm. Producenci płytek śledzą trendy i wychodzą im naprzeciw. Rynek jest naprawdę bogaty i bez wątpienia każdy dobierze dla siebie odpowiednie tarasowe płytki gresowe.

Każda aranżacja przestrzeni tarasowej powinna być dobrze przemyślana, a materiały wykończeniowe dobrane jak najlepiej, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i pod względem finansowym. Warto zainwestować w produkty wysokiej jakości i cieszyć się nimi przez długie lata. Gres jest produktem wyjątkowo trwałym, który sprawdza się w najbardziej wymagających warunkach. Może być stosowany zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Sprawdzi się idealnie jako pokrycie podłogi na tarasie czy balkonie. Gres jest nie tylko pokryciem podłogi – dostępność wzorów i kolorów powoduje, że od teraz płytki podłogowe to także ważny element dekoracyjny i da się go dopasować do niemal każdego stylu.

Artykuł powstał przy współpracy z https://klink.pl/