Taylor Swift- biografia i twórczość

540_3616600

Taylor Swift- biografia i twórczość

Taylor Swift jest amerykańską piosenkarką wykonującą utwory z zakresu country i pop. Ma na swoim koncie wiele napisanych tekstów a także jest instrumentalistką. Swoją pierwszą płytę wydała w 2006 r. w wieku 17 lat. Płyta ta okazała się multiplatynową w tylko samych Stanach. Dwa lata później jej następny album Fearless okazał się najdłużej szczytowym krążkiem nie tylko roku, ale prawie całej dekady – trwał na pierwszym miejscu aż jedenaście tygodni.

2008 roku łączna sprzedaż albumów Swift wyniosła tylko w samych Stanach Zjednoczonych Ameryki ponad 4 miliony kopii, przez co artystka stałą się najlepiej sprzedającą się gwiazdą na świecie tego roku. W 2011 roku trafiła na 7 miejsce najbardziej wpływowych postaci światowego show biznesu. W tym samym roku Taylor została wyróżniona tytułem Kobiety Roku przez magazyn Billboard. W listopadzie ubiegłego roku Taylor Swift przeszła do historii, jako artystka z dwoma kolejnymi utworami, które zajmowały pierwsze miejsce na liście notowań Billboard były to kolejno piosenki „Shake it Off” i „Blanke Space”.

Młoda filantropka

Taylor Swift jest znana także ze swojej działalności filantropijnej. Już w wieku 18 lat przekazała swój samochód na rzecz organizacji charytatywnej Victory Junction Gang, natomiast wszystkie dochody ze sprzedaży biletów jej występów w czasie jednego z festiwali przekazano na rzecz czerwonego krzyża. Taylor Swift śpiewała także podczas charytatywnego koncertu Sound Relief, z którego dochód został przekazany na rzecz walki z pożarami w lasach Australijskich. Wiele dzieci we wczesnym już wieku ujawnia swoje talenty muzyczne. Dlaczego to nie mogłoby być twoje dziecko?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.