Tłumaczenia ekspresowe w biurze tłumaczeń

Biuro tłumaczeń to firma, która zapewnia kompleksowe usługi językowe, dbając o to, by klienci otrzymali wierny przekład katalogu produktów, folderu czy ulotki jednocześnie na kilka języków obcych, np.: angielski, niemiecki, francuski, chorwacki, rosyjski i japoński.

Oprócz wielojęzycznej obsługi, wartość dodana biura tłumaczeń w stosunku do pracy pojedynczego tłumacza zwykle przejawia się również możliwością zamówienia przekładu wraz z korektą native speakera docelowego języka, np. rodowitego Brytyjczyka w przypadku języka angielskiego, tudzież dostarczeniem translacji wraz z obróbką elementów graficznych przez grafika komputerowego w programie Corel Draw lub Photoshop. Przy obróbce elementów graficznych słowa w języku tłumaczenia są zespolone z grafiką, dzięki czemu docelowy dokument wygląda profesjonalnie i estetycznie. Nie dość tego –  tekst może zostać również wyjustowany w programie Adobe InDesign, który służy do jego składu, tj. odpowiedniego rozmieszczenia z podziałem na szpalty (kolumny, jak w gazecie) i przygotowania do druku. Wreszcie biuro tłumaczeń zapewni Klientowi to, czego nie zrobi pojedynczy tłumacz – dostarczyć może tłumaczenia ekspresowe, czyli np. 100 stron przekładu w ciągu weekendu, czego fizycznie nie jest w stanie wykonać żaden człowiek w pojedynkę. Manager projektu jest osobą odpowiedzialną za podział pracy pomiędzy kilku lub kilkunastu tłumaczy w przypadku zlecenia ekspresowego, tj. – pisząc językiem lekarzy – zlecenia na cito.

Krystalicznie czysta woda rozbryzgująca się dynamicznie na twarzy modelki.

Krystalicznie czysta woda rozbryzgująca się dynamicznie na twarzy modelki.

W podsumowaniu warto zaznaczyć, iż agencja tłumaczeniowa, pomimo wyższych kosztów obsługi, zwykle jest w stanie zapewnić pakiet różnorodnych usług związanych z tłumaczeniami w krótkim czasie i bardziej profesjonalnie niż pojedynczy tłumacz. Dokładne, wszechstronne i ekspresowe działanie biura tłumaczeń odciśnie silne piętno na Twej pamięci, jak dynamiczny strumień krystalicznie czystej wody na twarzy modelki  z załączonej fotografii.