Transport morski

Transport morski

Pisząc o transporcie towarów należy zacząć od jednego z najstarszych, czyli od transportu morskiego. Istnieje od tysięcy lat i nadal cieszy się dużo popularnością. Sprawdź, dlaczego tak się dzieje.

Zalety

Transport morski jak sama nazwa wskazuje, polega na przewożeniu towarów za pomocą drogi wodnej. Głównie od portu do portu przez morza i oceany. Na skalę krajową lub międzynarodową. Nie jest to najszybsza metoda dostarczenia towarów, ale ma za to jedną wielką zaletę, którą jest olbrzymia ładowność. Kontenerowiec, czyli statek przeznaczony do przewozu kontenerów jest ich w stanie załadować na pokład aż 53 sztuki, 35 stopowe. Daje to naprawdę bardzo duże możliwości. Wartość produktów na statku to zdecydowanie znaczące kwoty. Oczywiście wszystko zależy od tego, co jest przewożone.

Wady

Jedną z wad jest brak samowystarczalności. Kontenerowiec jest w stanie dopłynąć od portu do portu. Dalej muszą zostać zaangażowane inne rodzaje  transportu, aby rozwieść towar w konkretne miejsca. Najczęściej wykorzystywany dalej jest transport drogowy. Czyli wymaga to dodatkowych działań. Kolejną w zasadzie wspomnianą wcześniej wadę jest czas. Po prostu musi przepłynąć dany dystans, z miejsca do miejsca, co zajmuje nawet tygodnie. Warunki atmosferyczne też grają tutaj istotną rolę.

Jednak chcąc przewozić towary na dużą skalę, trzeba korzystać z dostępnych metod i wybrać transport morski jako jedną z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.