Typy sukienki potrafiące zdziałać cuda

Sukienki podkreślające kobiece kształty

Nawet doskonałej jakości odzież z wysokiej i drogiej półki, może wyglądać na nas źle, jeżeli jest w niewłaściwy sposób zgrane z sylwetką. Dotyczy to przede wszystkim to sukienek. W naszym skróconym poradniku spróbujemy podpowiedzieć, w jaki sposób kupować sukienki, by prezentować się w nich najlepiej. Zobacz, które fasony są odpowiednie dla konkretnych rodzajów kobiecej sylwetki.

Kobiety o figurze tzw. klepsydry, mające dość szerokie biodra, ramiona – a wąską talię, mogą dobierać sukienki wedle uznania, gdyż każdy krój będzie się prezentował na nich korzystnie. Jeśli biodra są szersze niż ramiona, nasza sylwetka to tzw. gruszka. Pasować będą stroje z górą w jaśniejszym kolorze i ciemniejszym dołem, najkorzystniej o kształcie litery „A”. Jeśli brak wcięcia w talii, korzystniejszym wyjściem niż sukienki jest zestaw: bluzka i spódnica – koniecznie z dodatkiem w postaci paska. Przy takiej stylizacji, sylwetka o kształcie prostokąta optycznie uzyska wcięcie w talii.

Kolejny typ figury, jaki omówimy, to jabłko. Jak wskazuje nazwa, mówimy o kobietach, które mają szerokie biodra, szeroką talię, okrągły brzuszek i „rubensowski” biust. Nie kupujemy sukienek, które będą w stylu oversize. Wybieramy ubrania kształtne, z dekoltem typu V i dobieramy dużą, widoczną biżuterię.

Kierujmy się także klasycznymi zasadami, które dotyczą wszystkich strojów: uwydatniamy atuty sylwetki – na przykład odsłaniając kuszący dekolt; przysłaniamy te części ciała, które przyprawiają nas o kompleksy. W przypadku okrągłych sylwetek, wybieramy ciemniejsze barwy bądź wzorzyste tkaniny. Dodajmy sobie uroku dodatkami, takimi jak biżuteria, torebką, stawiajmy na eleganckie buty – wybór jest ogromny, każda z nas na pewno znajdzie „to coś”, by uzyskać efekt wymarzonej stylizacji na co dzień czy na elegancką imprezę. Każda z nas może nosić sukienki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.