Typy trofeów sportowych

Potyczka, a zwłaszcza ta w męskim wydaniu, uruchamia takie gromady suprareniny oraz sił dotąd ukrywanych, że całe mnóstwo człeków dziwiło się już częstokroć, co takiego bywa w stanie zrobić. Ten moment wkraczania na pierwszy stopień na podium, albo też mijania mety o wiele szybciej od reszty zawodników, to wydarzenia, jakie gnieżdżą się w naszych umysłach przez całe życie. Żeby o tym jeszcze dodatkowo szczególnie przypominać, wymyślono coś takiego, jak między innymi trofea sportowe.

W rzeczywistości to nie są takowe konieczne, gdyż wszelakie niesamowite sytuacje natychmiast mózg zapisuje w odpowiednich szufladkach. Nasza pamięć bywa zwodnicza – to po pierwsze. Prócz tego zawsze dobrze mieć jakiegoś rodzaju namacalny dowód tego, iż gdzieś tam, kiedyś, byliśmy najlepsi. Trofea sportowe są w stanie przywdziewać najróżniejsze typy, od symbolicznych figurek i dyplomów, jakie będą wiązać się z daną dyscypliną, czy też wieszanych na szyi medali sportowych, powleczonych adekwatnym do zajmowanego miejsca kruszcem, a skończywszy na wielgachnych pucharach, jakie to natychmiastowo przywołają ten widok ekip, wznoszących je w rzadko spotykanym triumfie.

Pytając kilkunastu sportowców, upewniłem się, że najbardziej istotne trofea sportowe to właśnie te, jakie to są jak najbliższe sercu. Tak się ułożyło, iż akurat są to medale sportowe. To dlatego, często w chwili grania hymnu narodowego, umieszczają oni prawą rękę na sercu, równocześnie przyciskając doń to odznaczenie.

Tym bardziej mój szacunek zdobywają Ci wszyscy, którzy postanawiają w niebywale szczytnym celu dać jakieś ze swych cennych trofeów sportowych, pozbywając się z pewnością jakiejś cząstki wspomnień. To wyłącznie tylko świadczy o ich dobrych serduchach.