Udane wakacje – co ze sobą zabrać?

Udane wakacje – co ze sobą zabrać?

Wiele osób nie lubi i nie potrafi się spakować. A wystarczy kilka zasad, których będziemy się trzymać, aby spakować się po mistrzowsku.

Dobre nastawienie

Pierwsza i podstawowa zasada to pozytywne podejście do wszystkiego, nawet do kompletnej porażki można podejść z dystansem nie marnując sobie wakacji.

Zrób listę

W przedwakacyjnej gorączce przygotowań, nie licz na swoja dobrą pamięć, bo z pewnością o czymś zapomnisz. Najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest już kilka dni przed wyjazdem zacząć tworzyć listę rzeczy, które chcesz ze sobą zabrać, a potem tylko wykreślać to, co zostało już spakowane.

Ubrania

Staraj się nie szaleć z ilością, bo znając życie to i tak połowy nie założysz na siebie. Postaw na ubrania wygodne, takie, które pasują do wszystkiego. Nie zabieraj rzeczy z gniotących się tkanin, bo komu będzie się chciało szukać żelazka. Obecnie bardzo modne legginsy, które ze zwykłą koszulką możesz ubrać idąc w góry, natomiast z bardziej elegancką bluzeczką będą rewelacyjne na wieczorną imprezę.

Kosmetyki

Bierzemy podstawowe kosmetyki myjące i pielęgnacyjne, nie zapominając o kremach i balsamach z filtrem przeciwsłonecznym, aby uniknąć poparzeniu słonecznemu. Jeśli nie potrafisz żyć bez makijażu, postaraj się zabrać niezbędne minimum. Sprawdź czy butelki są dobrze zakręcone, aby nic się nie wylało!

Ładowarki i dokumenty

O tym często zapominamy ładowarki do telefonów, aparatów i innych sprzętów elektronicznych. Najlepiej jak będziemy mieć osobny woreczek, kieszeń na kabelki i aby nie plątały się po całym bagażu. Dokumenty najlepiej mieć przy sobie.

Apteczka

Hołdując zasadzie „lepiej nosić niż się prosić” stwórz swoją podróżną apteczkę.