Urządzamy ogród, jakie meble wybrać?

Aranżując taras lub ogród przychodzi moment, w którym musimy wybrać odpowiednie akcesoria i meble. Jak nie zwariować w natłoku ofert? Producenci zewsząd zalewają nas propozycjami, szczególnie gdy sezon tuż, tuż!

Jeśli zamierzamy wydać mniej, a kupić więcej, warto zacząć rozglądać się za meblami jeszcze przed sezonem. Najczęściej jednak bywa tak, że meble do ogrodu kupujemy tuż przed letnim wypoczynkiem. Jeśli należymy do tej grupy ludzi, poszukajmy promocji, by korzystniej zakupić meble.

Wybierając meble ogrodowe warto przemyśleć, gdzie będą stały, na jakim podłożu i ile miejsca dla nich przeznaczymy. Jeśli zamierzamy przy meblach organizować grilla ze znajomymi, warto sprawić sobie ogromny stół z krzesłami lub ławkami, jeśli natomiast mamy zamiar samotnie relaksować się w towarzystwie promieni słonecznych i okoliczności przyrody, wystarczy nam leżak ogrodowy z małym stolikiem.

Estetyka wykonania mebli ogrodowych wpływa na wygląd wizualny naszej działki. Warto dopasować kształt mebli do wielkości oraz aranżacji ogrodu, aby wszystko tworzyło kompletną, miłą dla oka całość. Jeśli dysponujemy wystarczającą sumą pieniędzy, możemy ją przeznaczyć na projektanta ogrodów, który pomoże nam w wyborze odpowiednich mebli. Taka osoba poradzi nam również, jakie rośliny powinny pojawić się w naszym miejscu. Czasem lepiej oddać decyzję w ręce specjalisty niż samemu błądzić po omacku.

Wybór materiału, z którego meble będą wykonane, to równie ważny czynnik. Jeśli nie zamierzamy chować mebli, warto zainteresować się drewnianymi konstrukcjami. Odpowiednio zabezpieczone posłużą nam wiele lat. W ostatnim sezonie szałem były meble wykonane z rattanu. Prezentują się one niezwykle pięknie, są trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Meble metalowe również spełnią swoją funkcję w ogrodzie pod warunkiem, że są dobrze przystosowane i zabezpieczone przed korozją powodowaną warunkami atmosferycznymi.

Materiały, z których produkowane są meble, zazwyczaj cechują się trwałością, więc wybór, jakiego dokonamy może być zgodny z naszymi upodobaniami. Kupno mebli ogrodowych to inwestycja bardzo przyjemna. Jest to inwestycja na kilka lat dlatego warto zastanowić się nad ich wyborem. Oprócz cech fizycznych, zwróćmy uwagę również na komfort i wygląd. Zobacz więcej.