Wakacje w słonecznej Turcji

Wakacje nadchodzi a Ty wciąż nie zdecydowałeś się gdzie jechać na wakacje? Bez paniki! Wiele biur turystycznych ma wciąż dużo dostępnych miejsc. Jeśli jednak możemy Ci dać wskazówkę to jest takie jedno, niezwykle urokliwe i słoneczne miejsce na w Europie – Turcja!

Turcja to kraj słońca, ciekawej kultury i wyjątkowo pysznych potraw. Znane są nam przecież tureckie kebaby czy gyrosy…! Każdego roku przyjeżdża tu tysiące obcokrajowców, by zobaczyć tej kraj i dodatkowo wypocząć. Jeśli męczy Cię fakt, że nie znasz języka to może warto udać się przed wycieczką na kurs tureckiego? Być może język i turecka kultura tak Ci się spodoba, że zaczniesz uczyć się tego języka na stałe?
Dla wszystkich interesantów turecki warszawa polecamy Szkołę Języka Tureckiego w Warszawie – LISAN. Tu Nauka języka tureckiego jest przyjemnością, a jednocześnie bardzo efektywną. Uczymy języka już w parę miesięcy! Nauka tureckiego odbywa się w małych (najczęściej 8-12 osobowych) grupach z lektorem albo native speakerem. Ponadto szkoła przewidziała dla wszystkich kursantów szalenie duże rabaty! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to dzwoń! Czekamy na Ciebie!

A oto kilka podstawowych danych na temat tego języka:

* Języka tureckiego na świecie używa około 83 milionów ludzi. Są to przede wszystkim mieszkańcy Turcji, Cypru Płn., ale też Iraku, Grecji, Bułgarii, Macedonii, Kosowa atakże Albanii.

* Język turecki przynależy do rodzaju języków oguzyjskich. Jest językiem aglutynacyjnym, zaliczanym do najbardziej rozpowszechnionych w swej rodzinie językowej.

* Przypuszczalnie język turecki zrodził się na terenach Azji Środkowej 1300 lat temu. Tam pojawiły się bowiem pierwsze teksty pisane w tym języku.

* Około XI wieku nastąpiła ekspansja na terenie Anatolii. Na terenach zachodnim zaś został on rozprowadzony w wyniku ekspansji terytorialnej kraju.

* W czasach Republiki Tureckiej przez krótki czas język zastąpiono analfabetom łacińskim.

* W XIX wieku nastąpił proces usuwania języka z zapożyczeń (głównie z arabskich i perskich).