Wiosna na balkonie, czyli rzecz o kwiatach

sezonowa-praca-w-Holandii

Wiosna na balkonie, czyli rzecz o kwiatach

Z pierwszymi dniami wiosny, przyroda budzi się z zimowego snu i zaczyna rozkwitać. Na drzewach pojawiają się pąki, stopniowo robi się coraz bardziej zielono. To dobra pora, aby pomyśleć o kwiatach, które można zasadzić w ogródku, na balkonie, w domu czy nawet na cmentarzu.

Kwiaty do domu

Jeśli kupujemy gotowy już kwiat w doniczce i znamy sposoby dbania o niego, możemy bez przeszkód przechowywać go i pielęgnować w warunkach domowych. Co więcej, pielęgnacja kwiatów domowych może stać się naszym hobby. Mówi się, że do kwiatów trzeba mieć tzw. „rękę”. Jeśli obawiasz się, że przesadzając kwiat, uszkodzisz go, poproś o pomoc sąsiadkę. Przyjrzyj się uważnie przesadzaniu kwiatka, abyś następnym razem nie miała wątpliwości. Można się tego nauczyć!

Kwiaty ozdobą Twojego ogrodu

Kwiaty są największą ozdobą ogrodu. To one nadają charakter i styl ogrodom. Warto pamiętać, że: późna jesień to pora sadzenia tulipanów, żonkili, krokusów – one zakwitną już w marcu. W maju pojawią się konwalie i niezapominajki, w czerwcu Twój ogród mogą zdobić lilie, zaś latem i jesienią zakwitnie cała skala przepięknych barw: astry, złocienie, floksy, mieczyki. Uniwersalnym wyborem są pelargonie – kwitną w maju i więdną dopiero po przymrozkach.

Jakie kwiaty wybrać na balkon?

Nie każdy może pozwolić sobie na piękny, kwitnący ogród. Ogromna część z nas mieszka w bloku i nie ma działki, którą można obsadzić i pielęgnować. Nie rezygnujmy jednak z kwiatów! Kwiaty możemy posadzić na balkonie i cieszyć nimi oko codziennie. Od wiosny do jesieni balkon zdobić będą: begonia stale kwitnąca, niecierpek, werbena ogrodowa czy petunia ogrodowa. Warto przemyśleć także zasadzenie fuksji, dalii i pelargonii.

Kwiaty są też najczęściej wybieranym prezentem ślubnym. Jeśli wybieramy się na ślub osoby bliskiej, dobrym podarunkiem będą własnoręcznie zasadzone kwiaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.