Wolicie plafoniery czy lampy?

Sposób urządzenia mieszkania jest powiązane zarówno z kupnem właściwych meblościanek, jak i z doborem koloru ścian. Na wystrój domu wliczają się dodatkowo oprawy źródeł światła, jak i barwa światła. Wykorzystanie adekwatnego klosza i świetlówki nadaje pomieszczeniu smaku.

Oczywistym jest, że każde mieszkanie potrzebuje wykorzystania innego rodzaju lampy. W łazience i sypialni musimy zainstalować inne żarówki, niż w dużym pokoju czy w kuchni. Lecz wszystko sprowadza się do pytania, jaki rezultat chcielibyśmy uzyskać?

Lampy czy nowoczesne plafoniery?

Wykorzystanie lamp z kamienia jest logiczne w sypialni i salonie. Ostatecznie można je zawiesić również w jadalni. Tego rodzaju oprawy będą pasowały do tych pomieszczeń. Oprawy z kamieniami są ponadto dobrym wyjściem do zamontowania w przedsionku. Unikałbym stosowania ich w łazience.

Lampy z kamienia jest tylko jedną z możliwości. Oprawa taka może mimo wszystko nie być kompatybilna z resztą wystroju. W tym przypadku powinniśmy pomyśleć o wykorzystaniu plafonier.

Plafoniery nowoczesne

Oprawy te można ulokować na ścianie lub suficie. Najczęściej mają kształt kwadratu lub koła. Przeważnie są względnie płaskie. Jest to rozsądna alternatywa dla tradycyjnych lamp ściennych, które nie pasują do niewielkich pokoików.

Ponadto, nowoczesne plafoniery pasują do innego rodzaju urządzenia. Lampy z kamienia są opcją skierowaną dla rustykalnych mieszkań. Zaś plafoniery są według mnie rozwiązaniem dla amatorów minimalizmu i surowości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.