Wstań z kanapy, idź na spacer

Wstań z kanapy, idź na spacer

 

Pierwsze kroki w podejmowaniu nowych wyzwań zawsze są najtrudniejsze. Nawet jeśli na początku zafascynujemy się czymś nowym i przez pierwsze kilka dni będziemy tym naprawdę zafascynowani, to w pewnym momencie prawdopodobnie przyjdzie kryzys. Co wtedy?

 

Zaciśnij zęby

 

Jeśli marzy nam się ładniejsza figura na lato, ale nie robimy w tym kierunku absolutnie nic, to niestety nasze marzenia same się nie zrealizują. Dlatego musimy być konsekwentni w podejmowanych przez siebie decyzjach i jak już się zdecydowaliśmy zrobić coś dla siebie, to powinniśmy się tego trzymać. Oczywiście nie chodzi o to, żeby z dnia na dzień zacząć wyciskać z siebie siódme poty w czasie wielogodzinnych treningów na siłowni, absolutnie nie! Zacznijmy od małych kroczków, po pierwsze ruszmy się w ogóle, przestańmy zalegać przed telewizorem, zamieńmy samochód na rower, a jadąc do pracy komunikacją miejską wysiądźmy dwa przystanki wcześniej i urządźmy sobie spacer. Ciało, w szczególności jeśli wcześniej nie było przyzwyczajone do wzmożonej aktywności fizycznej, musi się najpierw przyzwyczaić na nowo do ruchu, w przeciwnym razie możemy się narazić na dość poważne i bolesne kontuzje.

 

Dobre nawyki

 

Początkowo, idea robienia sobie zwykłych spacerów może nie przekonywać wielu osób, bo niby co takiego może się wydarzyć dzięki samym spacerom? Otóż przede wszystkim dotleniamy swój organizm, dzięki czemu nasz mózg sprawniej funkcjonuje. Jeśli do tej pory prowadziliśmy typowo siedzący tryb życia, to dzięki spacerom poprawimy swoją kondycję oraz ukrwienie organizmu, a jako dodatkowy plus istnieje duże prawdopodobieństwo, że nawiążemy nowe znajomości lub zacieśnimy swoje więzi społeczne z osobami już poznanymi.