Wszystko o farbowaniu włosów

Jeśli ciekawi Cię farbowanie włosów na nietypowy – różowy – kolor, koniecznie zachęcamy Cię do przeczytania poniższego artykułu. Znajdziesz tutaj kilka technicznych trików, które warto zastosować u siebie, aby osiągnąć wymarzony, zwariowany kolor na głowie.

Pierwszym krokiem jest rozjaśnianie włosów. Niestety nie jest to element, którego byśmy sobie życzyły podczas farbowania, aczkolwiek taka jest kolej rzeczy. Ten krok pomijają jedynie osoby o bardzo jasnych włosach. Niestety kolory nie uzyskają swojego prawidłowego odcienia, jeśli są nakładane na włosy średnie lub bardzo ciemne. Najczęściej do tego zabiegu używa się tonerów, które nie lubią naturalnych i ciemnych włosów. Oczywiście najlepiej jest raz rozjaśnić całe włosy,
a następnie same odrosty, jednak wiąże się to z posiadaniem konkretnego koloru przez dłuższy czas. Nie zniszczy to natomiast tak bardzo włosów, jak ich ciągłe farbowanie na całej długości.

Teraz chwilę poświęcimy tonerom. Dużo zależy od marki, na którą się zdecydujemy dlatego warto poczytać opinie konsumentek w sieci oraz zaznajomić się z opisem produktu od producenta. Czym są tonery? Tonery to zmywalne farby do włosów, najpopularniejsze do farbowania na szalone kolory. Są to farby jednoskładnikowe, bez rozrabiania, nakłada się je bezpośrednio na włosy.

Najtrudniejsze w farbowaniu włosów na nietypowe kolory jest szybkie wypłukiwanie się pigmentu, co powoduje koniecznością nakładania nowej farby nawet co 2 tygodnie, gdzie standardowo przy dobrze nałożonej farbie mogą być to 2-3 miesiące. Różnica jest spora, dlatego też warto się dobrze zastanowić, na co się zdecydujemy. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.