Wykończone „pod klucz” – gotowe mieszkania do odbioru

Zakupienie mieszkania w stanie deweloperskim wcale nie oznacza, że od razu możemy się do niego wprowadzić. Czekają nas jeszcze tygodnie, a nawet miesiące prac wykończeniowych, aby w końcu móc zamieszkać w nowym „M”. Jest jednak alternatywa – kupienie mieszkania „pod klucz”.

Obecnie większość deweloperów prowadzących inwestycje mieszkaniowe ma w swojej ofercie dwie opcje wykończenia mieszkań – to stan deweloperski oraz stan „pod klucz”. Różnią się one pomiędzy sobą naprawdę bardzo, dlatego warto poznać, co naprawdę kryje się pod tymi terminami.

Mieszkanie w stanie deweloperskim

To mieszkanie oddawane klientowi w celu dalszego wykończenia. Posiada najczęściej zamontowane drzwi zewnętrzne, okna, doprowadzone instalacje, wykonane tynki na ścianach. Nowy właściciel musi wtedy zatroszczyć się o zamontowanie drzwi wewnętrznych, kładzenie podłóg, wykończenie ścian, całej łazienki. Prace najczęściej zlecane są wtedy zewnętrznym ekipom, ale można też realizować je samodzielnie w zależności od posiadanych umiejętności i czasu.

Mieszkanie „pod klucz”

W tym przypadku powyższe prace, które leżą po stronie kupującego, wykonuje ekipa dewelopera. Opcję wykończenia wybieramy sami ze specjalnego katalogu. Najczęściej deweloper daje klientowi do dyspozycji trzy lub cztery opcje wykończeniowe różniące się cenami. Wynoszą one od około 450 do 1200 złotych za metr kwadratowy. W najtańszej opcji liczba materiałów jest ograniczona i są to raczej podstawowe, neutralne wzory. Im wyższa cena, tym bardziej luksusowe wyposażenie oraz większa gama wzorów do wyboru, na przykład paneli, płytek ceramicznych, kolorów ścian.

Dlaczego warto wybrać wykończenie „pod klucz”?

Przede wszystkim to wygoda – nie musimy szukać ekipy i czekać na to, aż będzie miała wolne terminy. Wykończenie może być też wliczone do kredytu. Otrzymujemy też pomoc projektanta wnętrz. Ceny, chociaż wydają się wysokie, są porównywalne z cenami materiałów oraz usług wykończeniowych. Również otrzymujemy gwarancję na wykonane prace.

Jeżeli interesują cię gotowe mieszkania we Wrocławiu lub w innym mieście, sprawdź już teraz oferty deweloperów z opcją „pod klucz”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.