Wyposażenie dodatkowe namiotów halowych


Hale namiotowe są trwałymi obiektami, które znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach. Poza wyposażeniem podstawowym, mogą zawierać też różne dodatkowe elementy, które mają ogromny wpływ na ich wykorzystanie.

Sprawdźcie jakie dodatkowe wyposażenie mogą posiadać namioty halowe.

Czym są namioty halowe?

Namioty halowe (zwane też halami namiotowymi) są trwałymi obiektami o poszyciach dachowych z najwyższej jakości materiałów PCV. Ich ściany boczne pokryte są plandeką, blachą trapezowa lub warstwową płytą izolacyjną (jest to uzależnione od preferencji i potrzeb ich użytkownika).

Hale namiotowe wykorzystywane są przeważnie w branży budowlanej, spożywczej, transportowej i eventowej. Mogą być używane też jako hale magazynowe, przemysłowe, a nawet sportowe. Umożliwiają bowiem zarówno przygotowanie tymczasowego magazynu, jak i zadaszenie przestrzeni produkcyjnej, organizację targów branżowych lub imprez okolicznościowych – wymienia ekspert reprezentujący firmę VIGWAM.

Właściwości namiotów halowych

Namioty halowe wykonuje się z materiałów najwyższej jakości, które wyróżniają się nie tylko wytrzymałością, ale także odpornością na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Ich zalety sprawiają, że użytkowanie hal namiotowych może być równie komfortowe co użytkowanie budynków murowanych. Te projektowane zgodnie z obowiązującymi normami i profesjonalne zmontowane odznaczają się stabilnością i bezpieczeństwem, zarówno podczas ulew, silnych wiatrów czy śnieżycy, jak i wysokich upałów.

Hale namiotowe mogą posiadać wzmocnioną konstrukcję aluminiową lub stalową. W Polsce tego typu obiekty występują z obciążeniem śniegowym od 20kg/ m² do 120 kg/m², jednak mogą przyjąć też większe obciążenia. Dzięki odpowiedniemu kątowi nachylenia połaci dachu i zastosowaniu trwałych i właściwie zainstalowanych materiałów wysokiej jakości, nie istnieje ryzyko zawalenia się dachu pod wpływem śniegu.

Największą zaletą namiotów halowych są niskie koszty oraz łatwość i szybkość ich budowy. Tego typu obiekty wymagają mniejszych nakładów finansowych, niż murowane budynki. Dzięki nim można też szybciej zareagować w przypadku różnych, dynamicznie ewoluujących potrzeb przedsiębiorstwa.

Wyposażenie dodatkowe

Namioty halowe mogą być uzupełnione w różnego rodzaju dodatkowe elementy, których zadaniem jest poprawienie ich funkcjonalności. Wśród nich znaleźć można między innymi:

  • okna i drzwi aluminiowe – zapewniają izolację cieplną i akustyczną, wykonywane na specjalne zamówienie według wymiarów dostarczanych przez organizatora,
  • fasady i witryny aluminiowe,
  • ścienne i dachowe świetliki – doskonały sposób na doprowadzenie dziennego światła do wnętrza hali, umożliwiają ograniczenie kosztów eksploatacji energii elektrycznej,
  • posadzki i fundamentu,
  • polbruk (utwardzenie terenu z kostki brukowej).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.