Wyprzedaż rocznika – czy to dobra okazja do zakupu auta?


O samochodzie z salonu marzy niejeden kierowca, jednak z uwagi na bardzo wysokie ceny nowych pojazdów nie wszyscy mogą pozwolić sobie na taki zakup. Świetną okazją mogą okazać się wyprzedaże roczników – co warto wiedzieć na ten temat?

W listopadzie w salonach ruszają wyprzedaże roczników. Wielu kierowców zastanawia się nad tym, czy to na pewno dobry moment, aby dobrej cenie kupić sprawny i solidny samochód – tym bardziej że sprzedawcy kuszą niezwykle atrakcyjnymi cenami. Największe obawy budzi to, że taki pojazd już po zarejestrowaniu traci na wartości – taka jest jednak specyfika polskiego rynku motoryzacyjnego i nie pozostaje nic innego, jak się z tym faktem pogodzić. Niemniej sprawę zdecydowanie opłaca się przemyśleć, bo przecież można też naprawdę sporo zyskać.

Rabaty gotówkowe i pakiety korzyści

Rabaty gotówkowe sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, co jest poważnym argumentem przemawiającym na korzyść zakupu auta z wyprzedaży rocznika. Nierzadko sprzedawcy proponują też różnego rodzaju bonusy w postaci m.in. pakietów serwisowych, kompletów opon czy ubezpieczenia. Każdą ofertę warto rozważyć zarówno pod jednym, jak i drugim kątem. Wyprzedaż rocznika Hondy w salonie Honda Plaza może być świetną sposobnością do nabycia któregoś z modeli Hondy na niezwykle atrakcyjnych warunkach. Wypada też nadmienić, że w przypadku pojazdów, na których sprzedaży dilerowi zależy w największym stopniu, istnieje opcja wynegocjowania dodatkowych upustów.

Auto z gwarancją producenta

W ramach wyprzedaży rocznika można nabyć samochody nowe oraz demonstracyjne. Lepszym rozwiązaniem są oczywiście auta nowe, ponieważ objęte są one pełną gwarancją producenta, która zaczyna obowiązywać od daty pierwszej rejestracji. Kierowcy doskonale wiedzą, ile zalet ma auto na gwarancji producenta – pozwala to obniżyć wiele kosztów, np. serwisu. Wyprzedażami roczników powinny zainteresować się przede wszystkim te osoby, którym zależy na tym, aby korzystać z samochodu przez okres dłuższy niż 3 lata.