Zabudowy ze szkła w budownictwie

Dziś, kiedy największe rekordy popularności bije budownictwo nowoczesne, pomieszczeniu nadaje szyku oraz lekkości szło, a w szczególności wykonane z niego zabudowy. Obecnie, najnowsze techniki obróbki pozwalają na zastosowanie tego materiału nie tylko w miejscach tradycyjnych. Dziś szkło stało się elementem dekoracyjnym wielu pomieszczeń.

Obecnie zabudowy szklane znajdują swoje zastosowanie niemal wszędzie:

  • W kuchniach
  • Nowocześnie urządzonych biurach
  • Łazienkach

Dzięki zastosowaniu szklanej zabudowy, możliwe jest niezwykle estetyczne a także stylowe zagospodarowania niemalże każdej przestrzeni. Doskonale sprawdzają się jako nośne ściany, drzwi oraz ściany działowe. Każda zabudowa tego rodzaju, posiada również elementy w postaci okuć które także może stać się elementem dekoracji każdego pomieszczenia.

Tego rodzaju zabudowy wykonać można ze szkła wielu rodzajów. Najlepszym do tego celu jest jednak szkło hartowane, ze względu na jego wysoka odporność na uszkodzenia oraz działanie wysokich temperatur.
Dzięki takim właściwością, możliwe jest zastosowanie szkła w tak wielu miejscach w domu.

Szczególnie oryginalnym elementem wyposażenia każdego biura o nowoczesnej aranżacji będzie ściana wykonana ze szkła mrożonego lub też lakierowanego. Dzięki nowoczesnym technikom obróbki oraz zdobnictwa szkła, możliwe jest wykonanie na niej wzorów a nawet nałożenie dowolnie wybranej przez nas grafiki.

Ciekawą opcją jest także, możliwość montażu ścian szklanych za równo stałych jak i składanych.

Ze szkła tego typu z powodzeniem można wykonać zabudowy szklane, szklane panele, wszelkiego rodzaju wstawki szklane, witryny do sklepów, balustrady a nawet panele ze szkła lakierowanego oraz daszki.

Szklane ściany stałe wykonuje się z pojedynczych tafli szklanych. Dodatkowo można zastosować w nich drzwi szklane, za równo podwójne jak i pojedyncze. Wiele z nich posiada również samozamykacze podłogowe sprawiające, że całość staje się znacznie bardziej estetyczna. Takie rozwiązania stosuje się zarówno w szklanych ścianach działowych jak i zabudowach szklanych.

Wszelkiego typu zabudowy ze szkła wykonuje firma Krak Trans Sp. z o.o. (www.kraktrans.pl)