Zacznij ćwiczyć bez wychodzenia z domu

Dbanie o właściwą formę i kondycję każdego dnia przysparza wielu osobom trudności, zwłaszcza pracownikom wielkich korporacji, dla których czas wolny niemalże nie istnieje. W takiej sytuacji bardzo ciężko o wolną chwilę, a wizyty w miejskiej siłowni z powodu wspominanego już braku czasu wydają się być czymś zupełnie abstrakcyjnym. Istnieje sprawdzony sposób na utrzymanie dobrej kondycji oraz wysportowanego ciała – wystarczy z własnego mieszkania urządzić mini siłownię.

Co wybrać?

Możliwości jest bardzo wiele, począwszy od standardowych i sprawdzonych ciężarków aż po elektroniczne gadżety typu Kinect. Skupmy się na samym początku na hantlach. Na rynku dostępnych jest wiele modeli różniących się materiałem, z którego zostały wykonane, np. winylowe, żeliwne lub piaskowe, a także te z możliwym maksymalnym obciążeniem. Najczęściej można spotkać hantle o następującym obciążeniu od 0,5 kg aż do 50 kg.

Jeśli nie hantle, to co?

Możliwości jest bardzo wiele. Jeśli nie interesują nas ciężarki, można zakupić drążek montowany w futrynie. Obecnie coraz rzadziej sięga się po ten przyrząd, niestety jest to błąd, gdyż wzmacnia mięsnie palców, ramion, a także buduje kondycję.

Dla osób posiadających nieco „grubszy” portfel idealne rozwiązanie może stanowić stacjonarny rowerek. Przyrząd ten pomoże nam zbudować formę przed prawdziwym sezonem rowerowym.

Pozostałe rozmaitości

Przyrządów do ćwiczeń jest tak wiele, jak dyscyplin sportowych. Spośród różnorodnych sprzętów każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Niektórym paniom do gustu przypadnie skakanka, która pozwala spalić nawet do 780 kcal w ciągu godziny! Warto więc odwiedzić sklep sportowy i wybrać sprzęt idealny dla nas. Więcej o sprzętach do ćwiczeń przeczytasz tutaj.