Zadbaj o stopy latem

Zadbaj o stopy latem

 

Każda kobieta chce być piękna. Dlatego dba o siebie codziennie używając różnego rodzaju kremów do twarzy, bardzo popularne są też balsamy do całego ciała. Ponadto staramy się też dbać o nasze włosy i paznokcie stąd ciągłe wizyty u fryzjera i kosmetyczki, które nie zawsze są przyjemne, a zwłaszcza te ostatnie. O ile nie zapomina się o pielęgnacji twarzy czy paznokci, czasami idą w zapomnienie nasze stopy, które przecież też są bardzo ważne, z całą pewnością w okresach letnich, gdy ulubionym obuwiem są sandały, klapki czy półbuty. Oto kilka porad jak samej urządzić sobie spa dla naszych stóp, by były odżywione i ładnie się prezentowały.

 

Paznokcie u stóp

 

Na początku naszej pielęgnacji najlepiej zająć się paznokciami u stóp. Do obcinania paznokci najbardziej odpowiednie są cążki mające zaokrągloną powierzchnię tnącą. Dzięki temu nie powodują pękania płytki, która jest znacznie twardsza niż u rąk. Skróć paznokcie tak, by odrobinę wystawały poza opuszki palców – mają je bowiem chronić przed urazami. Boki płytki opiłuj, lekko je zaokrąglając – ale ostrożnie, bo jeśli zrobisz to zbyt głęboko, paznokcie zaczną boleśnie wrastać w ciało. Następnie usuń zgrubiały naskórek, ścierając go gruboziarnistą tarką.

 

Odciski i nagniotki

 

Ileż to razy w naszym życiu nabawiliśmy się odcisków na nogach? Są różne powody ich powstawania. Najczęściej jednak mamy z nimi do czynienia, gdy zakupimy nowe buty i trzeba je „rozchodzić”. Jak najlepiej zniwelować niechciane odciski? Wymocz stopy, osusz je i naklej na odcisk plaster lub posmaruj go płynem na odciski. Po 2–3 dniach znów wymocz stopy i zetrzyj tarką lub pumeksem zrogowaciałą skórę wokół odcisku – jego rdzeń powinien dać się usunąć podczas tego zabiegu. Jeśli nie, powtórz całą procedurę lub zgłoś się po profesjonalną poradę do lekarza…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.