Zainwestuj w swoją firmę

ID-100123820Zakładając firmę często wydaje się, że wysoka sprzedaż, zadowolenie klientów i zadowalające zarobki to bułka z masłem, gdy dokładnie przeczytaliśmy kilka lub nawet kilkanaście podręczników dotyczących tych zagadnień. Cały czas też jesteśmy na bieżąco z sytuacją rynkową w kraju i zagranicą i wręcz pochłaniamy kolejne publikacje dotyczące sprzedaży, marketingu i reklamy.

To się opłaca!

Zwiększenie sprzedaży to zadanie kluczowe dla każdej firmy zajmującej się sprzedażą produktów i usług. Jednak nie przychodzi to od razu. Dopiero po pewnym czasie praktycznie zaczynamy orientować się w rynku i regułach gry, jakie na nim obowiązują. Okazuje się też, że teoria jest dużo łatwiejsza niż praktyka. Trudniej obserwować otoczenie i wyciągać wnioski z jego reakcji. W miarę upływu czasu firma przekłada plany na  określone i konkretne cele biznesowe oraz szuka efektywnych dróg ich realizacji. Jedną z nich może być skorzystanie z usług zewnętrznych sił sprzedaży oferowanych m.in. przez agencję IQFM. Outsourcing i sampling to dwa pojęcia coraz częściej praktycznie wykorzystywane w biznesie. Pierwsze z nich wywodzi się z języka angielskiego i oznacza wydzielenie ze struktury  przedsiębiorstwa niektórych funkcji i przekazanie ich innym podmiotom. Drugie – również pochodzi z języka angielskiego i jest to degustacja, możliwość wypróbowania produktu.

Czy warto?

Outsourcing stosuje się najczęściej w celu pozyskania kapitału, podziału ryzyka, zwolnienia własnych zasobów do innych celów i zajęć, a także dotarcia do jak największej ilości klientów, dzięki współpracy z innymi firmami. Jego wadami mogą być spory między podmiotami, nieuzyskanie spodziewanych obniżek kosztów, pogorszenie jakości usług czy możliwość strat. Sampling natomiast wykorzystywany jest, aby pozyskać klientów, którzy mają pewność, że wydane przez nich pieniądze nie będą wyrzucone w błoto. Dzięki możliwości wypróbowania produktów klienci wiedzą z czym mają do czynienia i czy zaspokaja on ich potrzeby czy też nie.

W dzisiejszych czasach przekonanie klienta do produktu nie jest łatwą sprawą. Nie wystarczą piękne słowa producenta czy sprzedawcy.  Firmy powinny mieć coraz większą świadomość siły swoich klientów, a żeby iść do przodu muszą inwestować w siebie i nie zamykać się na współpracę z bardziej doświadczonymi graczami rynkowymi.

 

freedigitalphotos.net – źródło zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.