Zalety trenera personalnego i fizjoterapii w Warszawie


Przez lata moda na trenera personalnego nie cichnie, a wręcz ma jeszcze więcej chętnych. Czym różni się trener personalny od zwykłych treningów na siłowni? I co najważniejsze, czy gra jest warta świeczki?

W każdej siłowni można spotkać szereg zajęć grupowych, od tych funkcjonalnych jak crossfit, czy tabata, poprzez relaksacyjne – pilates, joga, stretching, rzeźbiące – TRX, trening obwodowy, po cardio – indoor walking, czy indoor cycling. Wybór jest tak ogromny, że na pewno każdy zwolennik zajęć grupowych znajdzie coś dla siebie. Czy takie zajęcia poprawiają sylwetkę, pomagają zrzucić kilogramy i modelują ciało? Z pewnością tak! Jednak każdy z nas jest inny. Jeden dopiero zaczyna i zupełnie nie wie od czego zacząć, drugi nie czuje się komfortowo na zajęciach grupowych i się wstydzi, a trzeci traktuje siłownię jako odpoczynek psychiczny od codziennych obowiązków. Dla takich osób świetnym rozwiązaniem jest trener personalny!

Początki ćwiczeń na siłowni

Pewnie znacie to uczucie, kiedy wchodzicie na siłownię, widzicie mnóstwo ludzi, sprzętu, maszyn i czujecie się zagubieni. Nie wiadomo od czego zacząć, nad czym popracować, kręcicie się bez większego planu po siłowni, to tu, to tam. Wracacie do domu, wydaje Wam się, że jecie zdrowo, a waga ciągle stoi w miejscu. Z odsieczą przychodzi trener personalny! Trener personalny nie tylko pomaga wdrożyć się w siłownię, popracować nad mięśniami, ale i układa indywidualne plany dietetyczne, tak by w określonym czasie przynieść oczekiwane efekty. Pierwsze spotkanie z trenerem to podstawowy wywiad, w którym podajecie swoje wymiary, wagę, przeszłość ze sportem, ewentualne kontuzje, czy choroby, nawyki żywieniowe. Następnie trener układa miesięczny plan treningowy oraz dietetyczny, pokazuje i czuwa jak poszczególne ćwiczenia należy wykonywać. To kolejna zaleta takiego nadzoru. Pewność, że nic sobie nie zrobicie. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną szybko łapią kontuzje, ponieważ nie wiedzą jak wykonywać ćwiczenia. Wtedy jest prosta droga do fizjoterapeuty.

Fizjoterapia w Warszawie w walce z kontuzją

Jeżeli już złapałeś kontuzję, to najlepszym rozwiązaniem będzie fizjoterapia w Warszawie, która w krótkim czasie przyniesie ulgę obolałym miejscom, jednak najlepiej jest jednak zapobiegać niż leczyć. Dzięki wsparciu trenera sprawnie unikniesz kontuzji, czy przetrenowania.