Zanim zagrasz w paintball

Dzisiejszy artykuł kierowany jest do osób, które nie doświadczyły jeszcze gry w Paintball, ale bardzo chciałaby znaleźć się w gronie graczy. Przed pójściem na pierwszy pojedynek warto dowiedzieć się nieco szczegółów, aby w trakcie gry nie być szczególnie zdziwionym zasadami jej działania lub tak zwanymi skutkami ubocznymi.

Pierwsze, najczęściej zadawane pytanie dotyczy bezpieczeństwa samej gry. Według statystyk, Paintball jest dużo bardziej bezpiecznym sportem niż tenis, pływanie czy też bieganie. Niestety wiadomo, że początkujący gracze mogą być bardziej narażeni na drobne uszkodzenia ciała, ponieważ nie mają odpowiedniego doświadczenia. Przestrzegając zasad bezpieczeństwa, o których wśród graczy mówi się bardzo dużo, jedyne na co możemy liczyć to kilka siniaków po każdym meczu.

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy oberwanie kulką powoduje duży ból. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że najbardziej odczuwalne strzały następują przy bezpośrednim kontakcie ze skórą. W miejscach, w których chroni nas odzież potrafimy nawet nie wyczuć niektórych strzałów.

Zasady kosztów gry są bardzo istotne, zwłaszcza dla osób posiadających nieco mniej funduszy. Wynajem sprzętu na polach komercyjnym waha się pomiędzy 25, a 50 zł za kilka godzin. Jeśli chcielibyśmy zakupić sprzęt, będzie nas to kosztowało nieco więcej – 1000 – 2500 zł za porządny półautomat. Do tego dochodzą również pojemniki z farbą i inne elementy.

Ostatnia kwestia dotyczy elementów, które należy zabrać ze sobą na teren gry. Potrzebna będzie jakaś przekąska oraz napój. Najlepiej zabrać ze sobą stare ubranie, którego nie będzie nam szkoda podczas rozgrywki. Paintball to gra całodniowa dlatego wymaga większych przygotowań. Zobacz więcej.