Zbiórka pieniędzy – Rehabilitacja Martynki. Dołącz się!

Pomoc drugiemu człowiekowi wyzwala u darczyńcy pokłady bardzo pozytywnych emocji i stanowi nie tylko wymierną korzyść dla obdarowanego, ale i u samego dzielącego się powoduje polepszenie samopoczucia, a także znaczące obniżenie stresu. Kto raz spróbuje włączyć się w jakąś akcję charytatywną z reguły będzie kontynuował tego typu zachowanie już zawsze.

Najtrudniejszy, jak to zwykle bywa jest pierwszy krok. Często chce się pomóc, ale towarzyszą temu lęki, czy aby akcja zbierania funduszy jest prawdziwa, czy podarowane pieniądze trafią rzeczywiście na ten, a nie inny cel, czy numer konta dotyczy akcji pomocowej i mnóstwo innych wątpliwości. Najlepiej wówczas zaufać organizacjom i stronom internetowym, które specjalizują się w przeprowadzaniu publicznych zbiórek na rozmaite cele, np. https://dotuje.pl

Zbiórka pieniędzy na leczenie

Pierwszą i najważniejszą zasadą pomagania jest wybór osoby, która sama w żaden sposób nie jest w stanie sobie pomóc. Może to być zbiórka pieniędzy dla chorej koleżanki, można też posiłkować się informacjami znalezionymi na stronach www dających możliwości kontaktu osób wymagających wsparcia z chętnymi do pomocy. Jedną z takich osób jest dziewczynka zmagająca się od urodzenia z dziecięcym porażeniem mózgowym Martynka. Jest osobą pogodną, lubi się uczyć, ale musi też być regularnie rehabilitowana. I właśnie na rehabilitację potrzebne są środki. Mama dziewczynki sama zmaga się ze skutkami wylewu, a ojciec musi zgłosić się na zabieg dlatego chcą dziewczynkę wysłać 3-tygodniowy turnus rehabilitacyjny. Akcję pomocy można zacząć właśnie od tej młodej osoby.

Zbiórka na rehabilitację Martynki jest prowadzona pod tym adresem https://dotuje.pl/rehabilitacja-martynki

Jak zbierać pieniądze dla chorej osoby

Jeśli zna się osobę wymagającą wsparcia finansowego warto samemu zainicjować zbiórkę na rzecz tej osoby. Po znalezieniu właściwej strony należy się na niej zarejestrować, podać szczegółowe informacje dotyczące dotacji, opublikować dotację i udostępnić wpis na swoich profilach społecznościowych.

Zbliżają się święta i to właśnie jest najlepszy czas, by zacząć pomagać.