Co daje nam zielona herbata?

zielona herbataW ostatnich latach spożycie tego napoju w Polsce znacząco wzrosło. W Chinach i Japonii ta herbatę regularnie piło się od wieków. Jednak do nas dotarła stosunkowo nie dawno bo dopiero w XIX wieku. Początkowo była głównie towarem luksusowym. Jest produkowana głównie w krajach azjatyckich. Powstaję z tych samych liści co czarna. To co je od siebie odróżnia to proces produkcji. Zielona herbata nie jest fermentowana. Dzięki temu zachowuje swoje cenne właściwości zdrowotne.

Poniżej wymieniam kilka najważniejszych, które mają potwierdzenie naukowe. Medycyna orientalna wymienia 61 dolegliwości, na które ma wpływ zielona herbata.

Zwiększa metabolizm. Dzięki temu może służyć jako naturalny suplement diety podczas odchudzania. Jak pokazują badania osoby, które regularnie piją zieloną herbatę 4 – 5 filiżanek dziennie mogą schudnąć w ciągu miesiąca nawet do 2 kilo. Jednak trzeba zachować odpowiednią dietę i styl życia.

Obniża ona zły cholesterol. Zawarte w niej katechiny mają znakomity wpływ na to. Zbyt duża ilość cholesterolu może powodować, że będziemy cierpieć na choroby serca, lub nadciśnienie tętnicze.

Zawarty w niej fluor ma znakomity wpływ na higienę jamy ustnej. Także działa przeciw antybakteryjni dzięki czemu może wyeliminować nie przyjemny zapach z ust.

Ma działanie antytrądzikowe. Dzięki zawartym w niej związkom zmniejsza ona zaczerwienie oraz wypryski. Warto przyłożyć liście zielonej herbaty do naszej skóry.

Mam nadzieje, że powyższe właściwości zdrowotne zielonej herbaty zachęcą się do regularnego jej picia.