Znaczenie klimatyzacji w pomieszczeniach.

Klimatyzacja to proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, który służy utrzymaniu we wnętrzu odpowiedniej temperatury oraz wilgoci, czystości i prędkości cyrkulacji. Klimatyzacja Wrocław ma zapewnić wygodę, dobre warunki do pracy. Potocznie klimatyzacja rozumiana jest jako proces chłodzenia. Jaka jest różnica między klimatyzacją a wentylacją? Wentylacja zapewnia wymianę powietrza między środowiskiem zewnętrznym a wewnętrznym. Wentylator miesza powietrze, lecz w przeciwieństwie do klimatyzacji nie zmienia jego właściwości.

Klimatyzacja Wrocław tworzy mikroklimat we wnętrzach: w mieszkaniach, w biurach, w sklepach, w zakładach produkcyjnych, w restauracjach, w aptekach albo w gabinetach lekarskich oraz w serwerowniach. Klimatyzator nie tylko utrzymuje odpowiednią temperaturę oraz wilgotność powietrza, lecz też usuwa z niego zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy.

Podstawowymi funkcjami klimatyzatorów są: chłodzenie, wentylowanie, czyszczenie, osuszanie oraz regulowanie przypływu powietrza. Niektóre z klimatyzatorów oprócz tego ogrzewają oraz nawilżają powietrze. Dzięki klimatyzatorowi w miejscu pracy pracownicy są bardziej wydajni, łatwiej im utrzymać koncentrację. Klimatyzacja w pracy stanowi już normą, a nie luksusem. Lecz klimatyzator przyda się także w mieszkaniu. Pojawia się coraz więcej dekoracyjnych klimatyzatorów, o niebanalnej kolorystyce oraz wzornictwie.