Źródło sukcesu sportowca

z hantląJeśli pewne ważne miejsce w naszej codzienności zajmuje nam aktywność fizyczna, jeśli chcemy poprawić pewne parametry naszego ciała, to oprócz właściwego dla nas planu treningowego, musimy zadbać również o właściwą suplementację. W jaki sposób to zrobić? Oczywiście my sami nie jesteśmy fachowcami w każdej dziedzinie, ale do takich fachowców na pewno możemy się zwrócić. Między innymi w tym miejscu należy zapytać o odpowiednie suplementy diety, gdyż tak naprawdę sam trening nie da nam tyle, co ćwiczenia fizyczne połączone z dobrą dietą oraz jej suplementacją. Spośród wielu suplementów diety dostępnych na naszym rynku, mamy obecną również beta alaninę. Warto się jej bliżej przyjrzeć, gdyż jest zasadniczo tym suplementem diety, który preferowany jest przez dosyć liczną grupę sportowców i osób często odwiedzających siłownię.

Czym zatem jest beta alanina?

Tutaj musimy przede wszystkim wskazać na jej działanie pozwalające ćwiczyć znacznie dłużej i osiągać tym samym lepsze efekty treningowe. Z naukowego punktu widzenia możemy powiedzieć, że beta alanina to jeden ze składników dwupeptydu karnozyny. Być może wielu z nas nie wie o co dokładnie chodzi, ale jest to w tym miejscu kluczowe. Biosynteza karnozyny w naszym organizmie jest uwarunkowana właśnie obecnością beta alaniny. Dlaczego owa karnozyna jest dla nas tak ważna? Powoduje ona buforowanie spadku odczynnika pH. Tym samym podczas dużego wysiłku w naszym organizmie nie dochodzi do powstawania dużych ilości kwasu mlekowego, a więc tym samym nie dochodzi do zjawiska powstawania tak zwanych zakwasów.

Jaki z tego wniosek? Oczywiście uczucie naszego zmęczenia jest znacznie mniejsze, a tym samym możliwości podejmowania dalszego i dłuższego treningu są znacznie większe. Beta alaninę możemy dostarczać do naszego organizmu w postaci naturalnej poprzez spożywanie białego mięsa czy też wołowiny, ale jak najbardziej wskazane będzie również stosowanie specjalnych, dostępnych na naszym rynku odżywek.