Zwariowane melodie jako wartość edukacyjna

Zwariowane melodie to seria krótkich, animowanych filmów, stworzonych przez amerykańską wytwórnię filmową Warner Bross. Kreskówki te opowiadają o przygodach wielu różnych, zabawnych, animowanych postaci. Kreskówki te mają wartość edukacyjną. Wśród postaci wymienić można: królika Bugsa, kaczora Duffy’ego, myśliwego Elmera Fudd’a, małego kanarka Tweety, kota Sylwestra, świniaka Porky’ego.

Postacie

Królik Bugs jest małym, szarym, sprytnym królikiem, który kocha marchewki. Każdą napotkaną osobę, pyta: „Co jest, doktorku?”
Kaczor Duffy jest małym, czarnym kaczorem. Ma wredny charakter, jednak jest przy okazji bardzo sprytnym i inteligentnym przedstawicielem swojego gatunku.
Elmer Fudd jest łysym i nieporadnym myśliwym, którego największym marzeniem jest upolować królika i kaczora. Jego charakterystyczną cechą jest wada wymowy, która powoduje, że zamiast litery R wymawia literę Ł, na przykład ‚łoweł’.
Prosiak Porky jest małym, różowym prosiaczkiem, którego wycofany i lękliwy charakter skutkuje jąkaniem się. Prosiaczek ten jest najstarszą, wymyśloną przez Warner Bross postacią.
Kojot i Struś Pędziwiatr to kolejni bohaterowie Warner Bross. Akcja kreskówek z ich udziałem dzieje się na wielkim, skalistym terenie.
Kojot jest geniuszem, który cały swój umysłowy potencjał wykorzystuje do tego, by złapać Strusia Pędziwiatra. Struś Pędziwiatr zawsze pod koniec odcinka ucieka z pułapki Kojota. Struś jest najszybszym stworzeniem na ziemi.
Tweety to mały, słodki, żółty kanarek, mieszkający w przestronnej klatce. Gdy widzi kota Sylwestra, wymawia słynne słowa: „Chyba widziałem kotecka! Dobrze mi się zdawało, widziałem Kotecka”. W języku angielskim słowa te poprzez swoją fonetyczną wymowę, naśladują dźwięk kanarka.
Kot Sylwester jest czarno-białym, inteligentnym kotem. Największym marzeniem Sylwestra jest złapanie i zjedzenie Tweety’ego. Obie te postaci mieszkają razem z babcią, która jest światowej sławy detektywem.

Wartość kreskówek Warner Bros

Wartość kreskówek Warner Bros może wydawać się nieistotna, jednak każda z tych bajek kończy się morałem. Wszystkie kreskówki, w których głównym bohaterem jest Królik Bugs, mają za zadanie uświadomić dziecku, że nie warto być zanadto wścibskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.