Zwrot podatku z zagranicy – co warto wiedzieć?

zwrot-podatkuLegalna praca zagranicą – tak samo, jak ta w Polsce – wiąże się z płaceniem podatku dochodowego. Nie każdy zna choćby podstawy systemów podatkowych innych krajów dlatego tak cenne są usługi świadczone przed firmy pomagające w uzyskaniu zwrotu podatku płaconego w innym kraju. Zwykle udzielają one wsparcia teoretycznego, ale też pomagają przejść przez wszystkie etapy odzyskiwania nadpłaconego podatku. Zajmują się nie tylko doradztwem w kwestii wypełnienia dokumentów, ale część z nich wyręcza klientów nawet w samym składaniu wniosków do odpowiednich urzędów skarbowych. Dzięki profesjonalnej pomocy każdy, kto pracował legalnie w innym kraju, ma szansę na uzyskanie zwrotu podatku.

Chęć uzyskania zwrotu nadpłaconego podatku za pracę w innym kraju wiąże się z wypełnieniem zagranicznych dokumentów, dlatego wielu Polakom tak trudno jest dokonać tego samodzielnie. Wielokrotnie nawet biegła znajomość języka obcego nie wystarcza do prawidłowego wypełniania skomplikowanych formularzy. Dlatego warto korzystać z pomocy profesjonalistów, doskonale znających systemy podatkowe obowiązujące w innych europejskich krajach i wiedzących, jak odpowiednio wypełnić wszelkie dokumenty pojawiające się w procesie rozliczenia podatkowego. Decydując się na usługi polskiej firmy rozliczającej rodaków z podatków płaconych zagranicą, można uniknąć wypełniania papierów w obcym języku. Zazwyczaj wystarczy odesłanie do specjalistów formularzy w języku polskim. Całą resztą fachowcy zajmą się samodzielnie, występując do zagranicznych podmiotów w imieniu swojego klienta.

Warto zwrócić uwagę na rosnącą liczbą polskich firm zakładanych poza granicami Polski. To one sprawiają, że potrzebni są też specjaliści, którzy będą zajmowali się sprawami podatkowymi podmiotów prawnych działających na terytorium innych państw. Najlepsze z firm zajmujących się doradztwem podatkowym proponują również usługi dodatkowe, jak choćby przeprowadzenie przedsiębiorstwa przez proces rejestracji na zagraniczny VAT. Taka opcja jest jedną z pozycji w ofercie www.ecpodatkowe.pl . To eksperci oferujący szeroko pojęte doradztwo podatkowe kierowane do przedsiębiorstw prowadzących interesy na obcym gruncie. Firma kompleksowo pomaga nawet w założeniu własnej działalności gospodarczej zagranicą!

Osobom starającym się o zwrot podatku z zagranicy, firma ECPodatkowe.pl pomaga zarówno w sprawach dotyczących zatrudnienia w Niemczech, jak i Holandii, Wielkiej Brytanii oraz Belgii. Wszystkie formalności załatwiane są tu tak szybko, jak tylko pozwalają na to urzędy, co sprawia, że zwroty trafiają do podatników w możliwie najkrótszym terminie. Jedną z największych zalet jest fakt, że w razie nieprzyznania zwrotu przez obcy urząd skarbowy, pracujący dla niej eksperci niejednokrotnie odwołują się od decyzji i walczą o pieniądze klienta tak długo, jak umożliwia to prawo danego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.