Aplikacja do zarządzania kontem klienta i jej zalety


Podpisując umowę o świadczenie usług telewizji, internetu lub dostępu do sieci komórkowej, trzeba mieć na uwadze to, że właściwe zarządzenie nimi może być utrudnione.

Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy zainstalować specjalną aplikację do zarządzania kontem klienta. Jakie są jej zalety?

 

Darmowa pomoc i prosta instalacja

Przydatne aplikacje do zarządzania kontem klienta są udostępniane przez operatora za darmo, a ichinstalacja jest bardzo prosta. Oprogramowanie pobiera się ze sklepu online, a przy rejestracji należy podać swoje podstawowe dane (jak numer klienta, PESEL, numer telefon, czy też hasło). Na tej podstawie aplikacja weryfikuje klienta i wysyła hasło, które pozwala na korzystanie z niej, w dowolnym miejscu, dzięki wykorzystaniu internetu mobilnego.

Kontrola faktur i płatności

Aplikacja zarządzająca kontem klienckim pozwala nie tylko na podgląd i pobranie przesyłanych przez operatora faktur elektronicznych. Jest ona również narzędziem, za pomocą którego można dokonać płatności online, kartą płatniczą lub też specjalnym kodem QR (także w sklepach). Co więcej, dzięki ustawieniu kalendarza płatności będzie ona informowała za każdym razem o zbliżających się terminach uiszczenia opłat za korzystanie z takich usług jak internet, telewizja lub telefon.

Kontrola wykorzystania usług

Przydatne aplikacje, udostępniane przez operatora, pozwalają na dostęp do takich danych, jak np. wykorzystanie minut, SMS-ów i MMS-ów, czy też darmowych pakietów danych (w związku z dostępem do internetu). Użytkownik takiego oprogramowania otrzymuje aktualizowane z dużą częstotliwością dane, które pozwalają mu na podjęcie takich decyzji, jak zrezygnowanie z korzystania z usług przez pewien czasu lub też zakup dodatkowych pakietów, dzięki którym obniży się koszty.

Zamawianie usług dodatkowych

Za pomocą aplikacji klienckiej możliwe jest zamówienie usług dodatkowych, które wzbogacą paczki dostępnych usług. Nie trzeba w związku z tym kontaktować się z infolinią. Wystarczy kilka kliknięć na klawiaturze komputera lub telefonu do złożenia zamówienia.

Kontrola statusu zgłoszeń

Z wykorzystaniem oprogramowania na urządzenia stacjonarne i przenośne, można sprawdzić aktualny stan swojego zgłoszenia w danej sprawie (np. reklamacji). Co więcej, operatorzy w swoich aplikacjach (jak np. INEA) informują klientów o wszelkich problemach technicznych, które powodują brak możliwości skorzystania z usługi w określonym momencie (np. awarie w określonym rejonie). Nie trzeba przez to marnować czasu na obłożonych przez innych klientów liniach konsultantów telefonicznych. Informacja tego typu jest aktualizowana na bieżąco.

Przydatne aplikacje online a zarządzanie danymi klienta

Oprogramowanie przeznaczone dla użytkowników usług oferowanych przez operatorów, pozwala na zmianę wielu danych, bez konieczności udawania się do placówki lub kontaktu mobilnego. W ten sposób można m.in. uaktualnić takie informacje, jak dane korespondencyjne, a nawet zmienić numer telefonu.