Basen przy domu – jakie są możliwości?

Basen w ogrodzie? Owszem tak! To marzenie niemal każdego, kto zbudował swój dom i poszukuje do jego ogrodu inspirujących atrakcji. Posiadanie takiego basenu to doskonała atrakcja dla dzieciaków i nas samych. Każdy przecież w końcu lubi w wakacje wejść do zimnej wody. Radocha sama w sobie! Dobrze wybrany przydomowy basen da orzeźwienie w zbyt gorące dni, świetną porcję ruchu dla dzieci, oraz atrakcyjną zabawę, która pozwoli się zrelaksować. Przy współczesnym poziomie stresu jest to ogromnie istotne! Od czego zacząć?

Najciekawsze pomysły na ogrodowy basen

  • Opcja na start. Dmuchany basen ogrodowy. Tego typu basen to podstawa dla młodszych dzieci, dorośli raczej się w nim nie wykąpią. Podstawowe atuty to nieskomplikowanie projektu, turbo szybkie dmuchanie, proste opróżnianie wody i bajkowe dodatki. W tego rodzaju dmuchanych basenach wodę opróżniamy po każdym dniu i nie zostawiamy (na noc bo szybko się zniszczą. Korzyść to dobra cena. Zwykłe modele można kupić już od kilkunastu złotych!
  • Opcja luksusowa. Baseny wbudowane na stałe do ziemi. Ta propozycja stworzona jest dla autentycznych fanów pływania! Są one rzecz jasna najdroższe jeśli chodzi o koszt całej inwestycji, ale można z nich bez przeszkód korzystać przez cały rok, od wiosny, przez lato, jesień, aż po zimę, jeśli oczywiście posiadają automatyczne systemy podgrzewania basenowej wody.Dodatkowo takie baseny trwałe bardzo często wzbogaca się o projektowane na specjalne, indywidualne zamówienie dodatki. Mogą to być chociażby mocne i super przydatne zadaszenia drewniane, chroniące powierzchnię wody przed porywami wiatru, zadaszenia poliwęglanowe, czy nawet kryte całkowicie, razem ze ścianami bocznymi.
  • Opcja standardowa i najczęściej dziś kupowana w Polsce to baseny pneumatyczne. Są one duże i bez problemu będzie w nich mogło pływać nawet kilkanaście osób. Posiadają one pompy do szybkiego dmuchania, filtry i nierzadko też dozowniki chloru.

O porady zakupowe warto pytać w sklepach, które takie baseny sprzedają lub wprost u producentów.