Bezpieczne drzwi zewnętrzne w domu

drzwi zewnętrznePrzyszłość, XXI wiek w Twoim domu, kosmiczne technologie w użytku domowym, wprost z wojska, wprost z NASA – wszystko po to, by uczynić Twoje życie przyjemniejszym i bardziej komfortowym, a także bezpieczniejszym.

Zwłaszcza ten ostatni człon – bezpieczeństwo – zdaje się być bardzo poważnie traktowany przez światowych liderów z branż związanych z budową i wystrojem wnętrz. Przez powyższe rozumiem nic innego, jak to, że ostatnio trzy największe firmy zaprezentowały swoje nowe osiągnięcia. Co ciekawe – za każdym razem chodziło o drzwi zewnętrzne montowane d domkach jednorodzinnych.

Z pozoru wyglądają one jak typowe drzwi wewnętrzne, po bliższym przyjrzeniu się natomiast możemy zauważyć pewne intrygujące różnice. Przede wszystkim drzwi takie – mimo swej masywności i ciepłego, drewnianego obicia, są w dotyku chłodne niczym zimny metal. Bo to właśnie on jest ich podstawowym budulcem. Cała ta otoczka ma na celu jedynie podniesienie walorów estetycznych, co – trzeba przyznać- udało się jedynie połowicznie, ale to nie estetyka a bezpieczeństwo jest tutaj tematem nr 1.

A więc przede wszystkim zabezpieczenie przeciwwyważeniowe. Ten sposób włamań jest stosunkowo częsty, warto więc zminimalizować to ryzyko. Wyważenie omawianych tu drzwi polskone jest dla nieuzbrojonych ludzi w zasadzie niemożliwe. Łom i inne prymitywne narzędzia też nie stanowią tu sporej pomocy. Być może użycie taranu przyniosłoby efekt, ale musiałby być on wspomagany pneumatycznie. Na pokazie ponadto przywiązano zawiasy stalową liną do całkiem mocnego samochodu terenowego, który ruszył pełną prędkością przed siebie…