Bezpieczne i ładne domy

Rynek budowlany zawiera wiele firm posiadających w swojej ofercie gotowe projekty domów różnego typu. Wybór jest tak olbrzymi, że nie rzadko potencjalna osoba zainteresowana tego rodzaju usługami, ma problemy z podjęciem stosownej decyzji. Poniżej znajduje się nieco informacji na temat projektów mając nadzieję, że pomogą w wyborze tego właściwego.

Gotowe projekty domów typu dworek nawiązują stylem do architektury dworkowej, której charakterystyczny styl określany mianem stylu narodowego. Inspiracje były czerpane w dużej mierze ze sztuki twórców ludowych.
Dziś również projektanci często czerpią inspiracje z tego rodzaju architektury. Nie ma co się dziwić – posiada wiele do zaoferowania pod względem stylistycznym oraz ze względu na rozwiązania w rozkładzie pomieszczeń.

Co najbardziej znamienne w typowym polskim dworku to kolumnowy portyk oraz wysoki łamany dach (niekiedy manasardowy) oraz alkierz – innymi słowy dodatkowe pomieszczenie, pokryte osobnym dachem – pokój w czworobocznym narożniku (mający pełnić  rolę sypialni czy garderoby). W stylu dworkowym oferuje się także projekty domów z piwnicą, aczkolwiek przeznaczone on są dla osób mających świadomość swojego wyboru oraz dokładnie planujących swoje zapotrzebowania na przyszłość.

Współcześnie projekty domów typu dworkowego również zawierają tego typu rozwiązania. Architekci  prześcigają się w zastosowaniu ulepszonych rozwiązań technologicznych przy jednoczesnym zachowaniu sielskiego, dworkowego stylu. Najbardziej popularne rozwiązania które stosowane są w celu minimalizacji kosztów budowy to:
– projekt domu na podstawie kwadratu (to nie tylko zmniejszenie kosztów budowy, ale również optymalizacja wydatków na ogrzewanie,
– mansardowy dach pozwalający na optymalne zagospodarowanie poddasza (pokoje o prostych ścianach bez skosów),
– drewniane antresole, które nadają wnętrzom domowego charakteru przy tym pozwalają na pełne wykorzystanie powierzchni i imponującą grę światła dzięki dość dużej, otwartej przestrzeni.

Całkowitym przeciwieństwem są nowoczesne projekty domów, które charakteryzują się prostymi liniami – tak bardzo pożądanymi w obecnym rynku budowlanym. Wśród tych projektów możemy wybrać projekty domów jednorodzinnych, które spełnią wymagania ponad połowy potencjalnych mieszkańców.

Biura architektoniczne oferują tak szerokie spektrum gotowych projektów domu  – trzeba jedynie odpowiednio zawęzić kryteria wyszukiwania, by wybierać w zdefiniowanych stylach  i znaleźć idealne rozwiązanie na miarę nie tylko swojego portfela, ale również swoich marzeń.