Biznes turystyczny

W ostatnim czasie Polska stała się bardzo atrakcyjnym krajem pod względem turystyki biznesowej. To najbardziej dochodowa gałąź turystyki. Obejmuje kompleksową organizację konferencji, delegacji i innych wyjazdów służbowych. Sam hotel, nawet najlepiej wyposażony to nie wszystko. Firmy wymagają od organizatorów szeregu innych usług takich jak zapewnienie transportu, profesjonalnego tłumacza czy odpowiedniego wystroju sali konferencyjnej. Dobrze jeśli hotel może zaoferować swoim klientom dodatkowe atrakcje, które umilą im czas wolny. Dużą popularnością cieszą się na przykład usługi Spa & Welness, które w naszym kraju stoją na bardzo wysokim poziomie. O ile nie powinniśmy mieć sobie nic do zarzucenia, jeśli chodzi o dostępność stosownie wyposażonych ośrodków konferencyjnych z szerokim wachlarzem dodatkowych usług, o tyle jakość polskich dróg i dostępność lotnisk pozostawia wiele do życzenia.

Powinniśmy zadbać także o efektywną promocję tego typu usług w naszym kraju. Brakuje też dużych centr konferencyjnych do organizacji większych imprez.

Mimo tak wielu niedociągnięć, biznes turystyczny w Polsce kwitnie i miejmy nadzieję, że taka tendencja zostanie utrzymana.