Błędy podczas sprzątania

Jakie błędy popełniają kobiety przy wykonywaniu jednej z najczęstszych czynności domowych? Mowa oczywiście o praniu odzieży, zwłaszcza odzieży przeznaczonej dla dzieci. Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się, czy i Ty możesz usprawnić swój proces czyszczenia ubrań.

Proszek w nadmiernych ilościach

Chociaż trudno w to uwierzyć, coraz częściej okazuje się, że panie domu wychodzą
z założenia, że im więcej proszku do prania – tym czystsze pranie. Niestety zbyt duża ilość detergentu może spowodować powstawanie osadów z proszku albo nawet jasnych plam. Najprościej jest stosować się do zaleceń producenta proszku, który zamieszcza wszelkie niezbędne informacje na opakowaniu.

Odpowiednie przechowywanie ubrań

Chociaż może wydawać się, że ten punkt ma niewiele wspólnego z samym praniem, tak naprawdę jest całkowicie odwrotnie. Źle przechowywana garderoba może spowodować gniecenie się ubrań albo ich mniejszą świeżość. Postaraj się zadbać, aby w Twojej szafie znajdowało się odpowiednio dużo przestrzeni dla każdego ubrania.

Tryb delikatny – czas start

Wykonywanie prania w trybie delikatnym jest najmniej odkrywczym sposobem na przedłużenie trwałości naszych ubrań, aczkolwiek jeszcze nie wszystkie panie domu stosują ten trik. Dla osób żyjących w biegu, często rozwiązanie szybkiego prania jest najwygodniejsze. Niestety zapominają o tym, że chociaż ich pranie będzie czyste szybciej, ubrania będą również coraz delikatniejsze i bardziej podatne na uszkodzenia, aż w końcu nie będą nadawały się do kolejnego założenia. Jak dbać o odzież dla dzieci przeczytasz tutaj.