Błędy podczas olejowania włosów

Olejowanie włosów nie jest jeszcze w Polsce tak popularne, jak w innych krajach. Zabieg ten dopiero wchodzi w łaski fryzjerów i klientek. Warto wiedzieć, jak nakładać olej na włosy, by nie uzyskać efektu odwrotnego od zamierzonego. Poniżej przedstawiamy najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania tego zabiegu.

Nakładanie nadmiernej ilości oleju

Zaaplikowanie dużej ilości oleju na włosy może okazać się problemowe. Olej wchłaniany przez włos wnika bardzo głęboko. Zbyt duża dawka specyfiku będzie trudna do zmycia. Może okazać się, że mimo zmywania oleju szamponem, po wysuszeniu włosy wciąż będą tłuste. Nawet drugie i trzecie zmycie może nie oczyścić całkowicie włosów. Warto więc stosować olej częściej, ale w mniejszych ilościach, by uniknąć problemów skórnych.

Olejowanie to nie wszystko

Zabieg olejowania sam w sobie jest bardzo skuteczny. To doskonały pomysł, jeśli chcemy nawilżyć i odbudować włosy. Jednakże zaleca się, by po każdym razie myć włosy dobrymi szamponami bez zawartości silikonu. Po umyciu natomiast należy nałożyć maseczkę na włosy bądź odżywkę regeneracyjną.

Nakładanie oleju na zbyt przetłuszczone włosy

Olejowanie włosów umytych mija się z celem, ponieważ zaraz będą bardzo zabrudzone. Zaleca się również nie stosować olejowania na zbyt tłuste włosy. Łój człowieka sam w sobie obniża kondycję włosa, powodując między innymi jego wypadanie. Ponadto brudna skóra głowy jest idealną pożywką dla grzybów. Olej kokosowy będzie odpowiedni przy tego typu problemach, ponieważ ma właściwości antybakteryjne. Pamiętajmy jednak, żeby był to olej naturalny, tłoczony na zimno.

Używanie nieodpowiedniego olejku

By efekty olejowania były widoczne i zadowalające, warto odpowiednio dobrać olej do swoich włosów. Nie należy rezygnować po pierwszych nieudanych próbach. Każdy włos jest inny dlatego zaleca się szukanie odpowiedniego specyfiku na podstawie prób i błędów.

Błędy popełniane wśród użytkowników tej metody wynikają z dużej niewiedzy. Warto pamiętać również, by nie używać olejków z zawartością parafiny, oraz aby podczas olejowania nie stosować kosmetyków zawierających silikon, który blokuje wchłanianie wartości odżywczych. Wystrzeganie się powyżej opisanych błędów przyniesie szybkie i zadowalające efekty. Do dzieła! Zobacz więcej.