BRE Bank finansuje wrocławski stadion

BRE Bank jest głównym kredytodawcą w konsorcjum finansującym stadion we Wrocławiu, na którym odbędą się mecze podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r.

Dziś nastąpi uroczyste podpisanie umowy dotyczącej udzielenia kredytu w kwocie niemal 500 mln zł na okres ponad 14 lat. Kredyt składa się z dwóch części: inwestycyjnej oraz przeznaczonej na sfinansowanie podatku VAT. Udział BRE Banku w finansowaniu to niemal 300 mln zł.

Oferta na udzieleniu kredytu została wybrana w trybie przetargu ograniczonego. W przetargu wystartowały dwa konsorcja. W skład pierwszego – zwycięskiego – poza BRE Bankiem, weszły Nordea Bank Polska oraz ING Bank Śląski. Konkurencję reprezentowały Bank Pekao i PKO Bank Polski.

BRE Bank w swojej nowej strategii założył ekspansję na rynku finansowania samorządów. Kolejne wygrywane przez nas przetargi dowodzą, że nie były to puste słowa – mówi Dariusz Kacprzyk, dyrektor Departamentu Współpracy z Korporacjami. Coraz większe zainteresowanie banków samorządami wynika m. in. ze spadku popytu firm na kredyty inwestycyjne. Biorąc choćby pod uwagę ogromne zapotrzebowanie na finansowanie związane z wykorzystaniem środków unijnych, można się spodziewać kilkukrotnego wzrostu tego rynku – dodaje Dariusz Kacprzyk.

Szybka pożyczka