Buty motocyklowe Ozone – co je wyróżnia?

Nikt lepiej niż motocyklista nie wie, jak ważną kwestią jest posiadanie odpowiedniego obuwia chroniącego nogi podczas jazdy motocyklem. Osobie, która nigdy nie prowadziła takiego pojazdu może się wydawać, że dość masywne w wyglądzie buty są tu tylko ozdobą, ale nic bardziej mylnego! Dlaczego odpowiednie buty motocyklowe mają aż takie znaczenie?

Buty motocyklowe Ozone – charakterystyka i ważne cechy

Przede wszystkim, nogi motocyklisty znajdują się w czasie jazdy blisko nagrzewających się elementów maszyny, dlatego zadaniem obuwia jest tu przede wszystkim zabezpieczenie ich przed ciepłem, utrzymanie stabilności stopy i ułatwienie prowadzenia bez dyskomfortu. Optymalne buty na motor powinny być wysokie, sięgające przynajmniej do połowy łydki, co zapewni skuteczną ochronę. Dobrym przykładem są tu buty motocyklowe Ozone, zaprojektowane tak by dawać maksymalną ochronę i gwarantować bezpieczną jazdę nawet w czasie bardzo długich wypraw. Ich projekt został opracowany zgodnie z nowoczesnymi wymaganiami bezpieczeństwa, a całość nie tylko świetnie wygląda na nodze, ale przede wszystkim idealnie spełnia swoją ważną rolę.

  • Wykonane z wysokiej jakości skóry pokrytej PU – to dodatkowo zabezpieczenie dla skóry łydek i stóp
  • Wodoodporne i posiadające w sobie oddychającą membranę Hipora, która ogranicza pocenie się stóp. Z jednej strony mamy tu więc ochronę stóp przy jeździe w niekorzystnych warunkach pogodowych, a z drugiej pewność, że po zdjęciu buta noga nie będzie przepocona.
  • Wyposażone w ochraniacze stóp, kostek i pięt i specjalne wzmocnienie na palcach
  • Z antypoślizgową i zarazem olejoodporną podeszwą
  • Posiadające antybakteryjną wkładkę i chroniące nogę przed drobnoustrojami

Różne warianty obuwia tej marki można znaleźć wyszukując sklep motocyklowy Wrocław BikeStar. To właśnie w nim oferowany jest duży asortyment butów Ozone, od tych podstawowych o cechach wymienionych wyżej, po kolejne modele dostosowane do jeszcze większych potrzeb. Warto pamiętać, że kupując buty motocyklowe Ozone stawia się na najwyższą jakość i tym samym  najlepszą ochronę nóg w czasie jazdy.