Charakterystyka gumowych rękawic ochronnych

charakterystyka-gumowych-rekawic
Rękawice ochronne z gumy przeznaczone są do stosowania w warunkach niskiego ryzyka. Ten rodzaj środków ochronnych świetnie sprawdzi się jako zabezpieczenie naskórka przez uszkodzeniami powierzchniowymi i substancjami chemicznymi o łagodnym działaniu.

Przeznaczenie rękawic gumowych

Rękawice gumowe, tak jak i lateksowe, mają za zadanie chronienie naszych rąk przed wilgotnym środowiskiem. Stanowią dobrą ochronę przed środkami chemicznymi, takimi jak płyny czyszczące i proszki do prania. Specjalne ich rodzaje mogą także chronić przed kwasami, chemią przemysłową oraz tłuszczami. Występują także modele ocieplane od wewnątrz, przeznaczone do prac w niskich temperaturach. Jako ochronę przed mikroorganizmami, czynnikami mechanicznymi czy skażeniem radioaktywnym stosuje się rękawice wykonane z lateksu powlekanego warstwą neoprenu.

Zastosowanie

Gumowe rękawice ochronne stosuje się przede wszystkim w gospodarstwach domowych, podczas prac porządkowych. Są odporne na rozciąganie i działanie detergentów.

-Kiedy wykonujemy podstawowe prace domowe, mamy kontakt z różnymi chemikaliami. Choć nie należą one do bardzo szkodliwych, to jednak wpływają na stan skóry rąk. Każdy kto chce zadbać o swoje dłonie powinien zakładać rękawice ochronne podczas szorowania kuchni i łazienki, a nawet podczas zmywania naczyń – radzi nasz rozmówca reprezentujący firmę Larkis.

Specjalistyczne rękawice ochronne z gumy, których stopień odporności na różnego rodzaju czynniki jest wyższy, znajdują swoje zastosowanie w zakładach przemysłowych i chemicznych.

O czym pamiętać

Niektórzy twierdzą, że przy sprzątaniu czy zmywaniu naczyń nie ma potrzeby, by chronić skórę dłoni w sposób szczególny. To błąd, ponieważ środki czyszczące i piorące mogą fatalnie wpływać na kondycję rąk. Kontakt z detergentami nie tylko wysusza skórę, ale może wywołać reakcję alergiczną w postaci świądu lub wysypki. Z tego powodu, na wszelki wypadek, warto zainwestować w parę gumowych rękawic ochronnych. To niewielki wydatek, który może pomóc w uniknięciu problemów skórnych.