Ciekawe pomysły na farbowanie włosów

Jeśli i Ty lubisz bardzo mocno eksperymentować ze swoimi włosami, to być może jest to najlepszy czas, aby zdecydować się na ciekawe kolory na głowie? Nietypowe kolory to wszystkie takie, które naturalnie nie występują w naturze – a więc wszystkie odcienie niebieskiego, zielonego, różowego, fioletowego.

Pierwsza propozycja dla osób o długich włosach to odcienie morskiej zieleni. Oczywiście nie należy mieć tego samego ocienia na całej długości włosów, najkorzystniej będą wyglądać te fryzury, które będą zbudowane na zasadzie ombre. Równie dobrze będą wyglądały pasma o różnej tonacji pigmentu. Włosy przy twarzy powinny być nieco ciemniejsze, jaśniejsze i bardziej jaskrawe od spodu, mniej więcej od wysokości linii żuchwy.

Druga propozycja to ognista czerwień, również wyglądająca świetnie na długich, prostych włosach. W tym przypadku proponujemy jednolity kolor i przykładanie dużej uwagi do wykończenia stylizacji – włosy powinny być jedwabiste, gładkie i błyszczące.

Trzecia propozycja to włosy biało-srebrne. Dość odważny look, zwłaszcza dla młodych dziewczyn z ciemniejszą karnacją. Kolor ten jest dość popularny w Ameryce, gdzie podoba się dziewczynom przypominającym lalki Barbie.

Tęcza na głowie to jedna z bardziej wyrazistych propozycji. Ważne przy jej wyborze jest to, aby kolory pasowały do naszej karnacji oraz zawartości szafy – tak duża ilość kolorów może nie do końca zgrywać się z naszymi ubraniami. Niemniej jednak, efekt końcowy jest naprawdę powalający.

Kolejna propozycja to włosy syrenie – morska zieleń od góry i róż od połowy włosów z bardzo dobrze technicznie wykonanym przejściem. Połączenie koloru morskiego i różu rzeczywiście budzi skojarzenie z syrenami, legendarnymi mieszkankami oceanów.

Jedną z propozycji są również włosy różowe – pasujące zarówno do posiadaczek krótkich, jak również długich włosów. Róż najlepiej nakłada się na blond włosy, wcześniej rozjaśniane. Zobacz więcej.