Co kobieta powinna nosić w torebce?

Co kobieta powinna nosić w torebce?

 

To, że w damskiej torebce można znaleźć prawie wszystko, wie chyba każda z nas, ale co jest takim absolutnym minimum, bez którego nie powinnyśmy się ruszać z domu? Oto garść propozycji, co powinno się zawsze znajdować w damskiej torebce.

 

Magazyn rzeczy niezbędnych

 

Tak naprawdę to, co się aktualnie powinno znajdować w damskiej torebce, definiuje konkretny dzień. To, że dzisiaj torebka jest niezbędna, aby schować do niej dokumenty niezbędne do podpisania umowy najmu nie oznacza, że musimy je przy sobie nosić cały czas. Oczywiście są rzeczy, które w torebce znajdziemy zawsze, czyli portfel i klucze od domu czy też kluczyki do samochodu. Paradoksalnie jednak w torebce nigdy nie możemy znaleźć tego, czego aktualnie potrzebujemy. Jedno jest pewne, do rzeczy, które nie są nam potrzebne w torebkach należą papierki po batonikach/cukierkach i stare paragony, które tylko bez sensu plączą się i robią jeszcze większy bałagan. Natomiast to, czego nie powinno zabraknąć w torebce, to przede wszystkim kosmetyczka!

 

Kosmetyczne ABC

 

Pierwszą spośród rzeczy niezbędnych zdecydowanie jest nawilżająca pomadka do ust, która ochroni delikatną skórę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak mróz czy słońce. Ponadto dobrze mieć przy sobie tusz do rzęs i małe lusterko, dzięki którym w każdej chwili będziemy mogły sprawdzić stan swojego makijażu i nanieść ewentualne poprawki. Co dalej? Chusteczki higieniczne oraz chusteczki nawilżone, dzięki którym będziemy mogły w razie potrzeby odświeżyć się w każdej chwili, szczególnie w letnie, upalne dni. Osoby o cerze mieszanej lub tłustej zawsze powinny mieć przy sobie bibułki matujące, które zbiorą nadmiar wydzielanego przez skórę  sebum, ten sposób na zmatowienie skóry jest dużo bardziej korzystny i zdrowszy dla naszej cery niż nakładanie kolejnej warstwy pudru, który powoduje zatykanie porów, co z kolei przyczynia się do powstawania zaskórników.