Co na prezent ślubny?

Gdy przychodzi lato, zaczyna się sezon ślubów i przyjęć weselnych. Jeśli zostałaś zaproszona, pierwszą myślą, zaraz po tym: „W co się ubrać?”, jest: „Co kupić młodym na prezent?”. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.

Jeszcze kila lat temu, gdy poglądy ludzi były nieco inne, z prezentami ślubnymi problemów nie było. Nowa rodzina, nowe gospodarstwo domowe potrzebowało dosłownie wszystkiego. Teraz poglądy się zmieniły, wiele młodych par mieszka ze sobą na długo przed ślubem, kompletując potrzebne rzeczy, spędzając tym samym sen z powiek przyszłym biesiadnikom.

Jeśli młoda para dopiero zaczyna wspólną podróż mieszkaniową, sprawa jest o tyle prosta, że na start dobre będą sprzęty AGD, odkurzacz, pralka, zmywarka, lodówka, mikser, żelazko. Akcesoria kuchenne, takie jak sztućce, szklanki, talerze. Przyda się również pościel, komplet firanek, ręczników. Dosłownie wszystko! Wybierając prezent warto kupić coś, co jest dobrej jakości, ponieważ ma to służyć kilka lat, nie ma więc sensu oszczędzać. Jeśli nie mamy zbyt wielu funduszy, lepiej kupić coś, co będzie symboliczne, ale dobrej jakości.

Dużo trudniejsza staje się sprawa wybrania odpowiedniego prezentu „weteranom”, czyli parom, które już mieszkają ze sobą od dłuższego czasu. Z reguły mają już wszystko, co im do szczęścia potrzebne – za wyjątkiem obrączki na palcu.

Jak wiemy, potrzeby ludzkie to worek bez dna, tak więc i tutaj powinniście sobie poradzić. Zawsze przyda się dodatkowy ręcznik. Żeby nie był banalny, może być z jakimś haftem dedykacyjnym dla młodych małżonków. Zestawy śniadaniowe dla dwojga, komplet kieliszków do szampana lub wina, też będą dobrym pomysłem na prezent. Ozdoby dla domu również są zawsze na topie, obrazy, modne firanki. Możliwości jest naprawdę ogrom, warto jednak przed kupnem prezentów zapoznać się z gustem zakochanych.

W wirze kupowania prezentów nie zapominajmy o ich wyglądzie zewnętrznym, czyli – opakowaniu. Tu wystarczy kupić ozdobne pudełka – prezenty opakowane w papier do pakowania wyglądają być może elegancko, jednak gotowe, ozdobne pudło to naprawdę ładna i przydatna rzecz. W środku opakowania powinna znaleźć się kartka z dobrymi życzeniami na przyszłość dla nowożeńców oraz podpis, żeby para młoda wiedziała, od kogo dostała dany prezent.

Tych kilka wskazówek powinno wystarczyć, by podjąć decyzję o wyborze idealnego prezentu. Najważniejsze to przemyślenie swojego wyboru i wpasowanie się w gust młodej pary. Gwarantuje to sukces i zadowolenie z podarunku. Zobacz więcej.