Co to jest fizjoterapia?

Fizjoterapia, potocznie zwana rehabilitacją, jest niezwykle skuteczną metodą leczenia schorzeń i dolegliwości układu ruchu. Jej zadaniem jest maksymalne przywrócenie sprawności określonej części ciała, odpowiadającej za prawidłowe działanie układu ruchowego, która uległa uszkodzeniu, kontuzji bądź różnego rodzaju dysfunkcji.

Co to jest fizjoterapia?

Fizjoterapia w Warszawie jest powszechnie stosowana oraz zalecana przez większość lekarzy, dlatego cieszy się ogromną popularnością wśród pacjentów. Przywracanie maksymalnej sprawności układu ruchowego sprzyja poprawie odpowiedniego funkcjonowania przez całe życie, natomiast wzmocnienie mięśni i stawów, wspomaga powiększeniu zakresu ruchu oraz pozwala na niemal całkowity powrót do pełnej sprawności. Rehabilitacja jest stosowana w przypadkach utraty kontroli nad narządami ruchu, spowodowanymi przez proces starzenia się, różnego rodzaju urazów, chorób, zaburzeń czy bólów i konsekwentnie i regularnie wykonywana potrafi zdziałać naprawdę wiele, poprawiając nasz komfort codziennego życia i funkcjonowania.

Fizjoterapia w Warszawie jako metoda ułatwiająca powrót do prawidłowego funkcjonowania po zabiegach i rozległych operacjach narządów ruchu

Rehabilitacja jest nieodzowną częścią procesu rekonwalescencji po różnego rodzaju schorzeniach i urazach, a co za tym idzie- operacjach wymagających dużej ingerencji w ludzkie ciało. Podczas rozległych zabiegów, które są niezbędne podczas leczenia wielu urazów czy schorzeń, układ ruchu zostaje uszkodzony oraz naruszony, przez co wymaga odpowiedniego przygotowania, aby pełnić dalej swoje funkcje. Większość lekarzy specjalistów kieruje wówczas swoich pacjentów na fizjoterapię, która ma za zadanie przywrócenie maksymalnej sprawności ruchowej. Jest to oczywiście proces długotrwały, wymagający wysiłku nie tylko fizjoterapeuty, ale przede wszystkim zaangażowania ze strony pacjenta. Odpowiednio wykonywane ćwiczenia, stopniowe zwiększanie zakresu ruchu, przywracanie prawidłowych czynności to zajęcie bardzo czasochłonne, jednak warte zachodu. Dzięki regularnej fizjoterapii oraz profesjonalnym metodom stosowanym przez rehabilitantów, osoby poszkodowane mają możliwość odzyskania niemal pełnej sprawności ruchowej. Rekonwalescencja bywa bardzo uciążliwa i kłopotliwa, lecz wspomagając się fizjoterapią, pacjenci dochodzą do zdrowia w dużo szybszym tempie, aniżeli ci, którzy niestety ów etap pomijają. Wówczas odzyskanie pełnej sprawności po skomplikowanej operacji jest niemożliwe.

Metody stosowane w fizjoterapii w Warszawie

Na fizjoterapię w Warszawie składają się cztery główne metody, które są zamiennie stosowane w rehabilitacji pacjentów. Pierwszą z nich jest terapia manualna, czyli taka, która polega na dokładnym zdiagnozowaniu pacjenta, po czym leczeniu manualnym mięśni oraz stawów. Fizykoterapia skupia się na pobudzaniu procesów biologicznych w tkankach poprzez zastosowanie światła, magnetyzmu, prądu elektrycznego, niskich temperatur oraz ultradźwięków. Kolejną metodą jest kinezyterapia, której zadaniem jest leczenie za pomocą ćwiczeń wykonywanych przez pacjenta, samodzielnie bądź przy pomocy profesjonalnego specjalisty. W tego rodzaju terapii wykorzystywane są najróżniejsze sprzęty, typu piłki czy taśmy. Ostatnią, niezwykle powszechną metodą rehabilitacji jest masaż, który nie tylko relaksuje cały organizm, ale przede wszystkim pobudza układ limfatyczny oraz mięśniowy. Wszystkie te metody niezmiennie wykorzystywane są podczas fizjoterapii w Warszawie, natomiast ich działanie jest udowodnione naukowo, co jest niepodważalnym argumentem w środowisku sceptyków i niedowiarków.

Czy warto udać się na fizjoterapię w Warszawie?

Rehabilitacja to doskonała metoda leczenia schorzeń układu szkieletowo- mięśniowego, która pomaga przywrócić czynności ruchowe, niezbędne w codziennym funkcjonowaniu całego organizmu. Fizjoterapia jest procesem wymagającym nakładu pracy pacjenta, ponieważ skupia się na wykonywaniu ćwiczeń za pomocą specjalistycznych sprzętów. Dzięki regularności i staranności, stosując rehabilitację, każdy pacjent ma większą szansę na powrót do prawidłowej sprawności ruchowej, dlatego też warto zastanowić się nad taką metodą dalszego leczenia, które bardzo często jest długofalowe i czasochłonne. Metody z zakresu fizykoterapii niwelują stany zapalne, ból i obrzęki, natomiast masaż, skupiający się na ugniataniu poszczególnych mięśni pobudza krążenie. Fizjoterapia w Warszawie to idealne rozwiązanie, jeśli zależy Ci na odzyskaniu pełnej sprawności ruchowej, która została uszkodzona w wyniku kontuzji, choroby, operacji czy przewlekłego, uciążliwego bólu układu szkieletowo- mięśniowego.