Co wybrać? atlas do ćwiczeń? czy karnet?

Najbardziej odpowiednia pora na rozpoczęcie podstawowych treningów jest akurat teraz! Zdecydowana większość z nas do teraz odczuwa skutki świątecznego przejedzenia. Do wakacji pozostało niedużo ponad pięć miesięcy, a więc już teraz zacznijmy ćwiczyć w klubie fitness. Taki okres czasu umożliwi nam na przywrócenie wymarzonej postury, bez nadmiernego nadwyrężania organizmu wykańczającymi seriami treningów. Jeżeli nie ćwiczyliśmy na atlasie do ćwiczeń od dłuższego czasu, powinieneś rozpocząć od bardzo zwykłych codziennych rozgrzewek, które  przyzwyczają nasze mięśnie i kości do cięższych treningów w przyszłości. Atlas do ćwiczeń to urządzenie które, ma możliwość nam towarzyszyć przez cały czas naszych treningów.

Wiele osób myśli czy lepszą mozlwiością nie byłoby użycie kasy na przepsustki do klubu fitness albo siłowni. Należy pamiętać, że w przypadku karnetu jesteśmy zobowiązani do systematyczności, czyli poświęcania co najmniej kilku godzin tygodniowo wsiłowni. Jednak gdy mamy własny atlas do ćwiczeń w naszym domowym zaciszu, sami regulujemy sobie długość treningu , a dodatkowo o jakiej porze będziemy go wykonywać.Posiadamy pełną swobodę. Możemy też zaprosić znajomych do wspólnych ćwiczeń, jak wiadomo w gronie przyjaciół ćwiczy się raźniej, mamy także lepszą motywację do funkcjonowania, ze względu na presję otoczenia.

Teraz atlas do ćwiczeń jest jednym z niewielu przyrządów, które własną uniwersalnością deklasuje większość pozostałych urządzeń do treningu. To właśnie na nim możemy zacząć rozkręcać  swoje ciało poczynając od zwykłychtreningów niewysilających, a kończąc na ostrym poceniu się po  wielogodzinnym wycisku wytrzymałościowym. Posiadając taki sprzęt w garażu sami mamy pełną kontrolę nad regulacją zarówno obciążenia jak i intensywności treningu. Niebagatelne znaczenie posiada również fakt, iż na atlasie do ćwiczeń możemy, formować mięśniepraktycznie całego ciała!