Często łapiesz infekcje, chrapiesz, czujesz się zmęczony? Zobacz, jak to rozwiązać

Zauważyłeś, że w nocy budzi Cię chrapanie. Do tego chorujesz częściej niż inni: wraz z ochłodzeniem się temperatury na dworze od razu pojawia się uporczywy katar. Jesteś ciągle zmęczony? Masz problemy ze słuchem? Czas udać się do laryngologa.

Męczą Cię podobne objawy? To może być krzywa przegroda nosowa. Zapewne słyszałeś już tę nazwę, oznaczającą nie tylko nieestetyczny wygląd, ale także problemy ze zdrowiem. Jak właściwie ją zdiagnozować? Aby przyjrzeć się problemowi i zlecić dalsze badania warto odwiedzić lekarza. Z pomocą przyjdzie laryngolog. Warszawa i inne miasta Polski oferują nieograniczony dostęp do specjalistów z tej dziedziny.

Krzywa przegroda nosowa może nie być widoczną gołym okiem. Po czym poznać, że cierpisz na tę dolegliwość? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę objawów, które mogą świadczyć o krzywej przegrodzie nosowej. Sprawdź te symptomy u siebie. Koniecznie udaj się do lekarza, gdy zauważysz u siebie któryś z problemów.

Częste infekcje

Cierpisz na uporczywy katar? Masz ciągłe uczucie spływania nieprzyjemnej wydzieliny po gardle? Być może cierpisz na nieżyt nosa o podłożu alergicznym. Co powoduje długotrwała dolegliwość? Taki stan jest przyczyną ciągłych infekcji bakteryjnych. Jeśli więc masz wrażenie, że nie możesz się doleczyć, ciągle chodzisz podchorowany, doskwiera Ci katar, warto, abyś udał się do laryngologa.

Uczucie zatkanych uszu

Bolą Cię uszy? Często zapadasz na zapalenie ucha? Czujesz dyskomfort, trzaskanie? Jeśli tak, skonsultuj się z lekarzem laryngologii. Jeśli dodatkowo masz wrażenie przytkania uszu i lekkiego niedosłuchu, wina tkwić może w krzywej przegrodzie nosowej. Wbrew pozorom, często trudnej do samodzielnego zdiagnozowania.

 

Chrapanie

 

Zauważyłeś, że chrapiesz? Jeśli Twój lekarz wykluczy inne przyczyny, w następnym kroku warto, byś zawitał w poradni laryngologicznej. Chrapanie jest objawem bezdechu, a to w dłuższej perspektywie prowadzi to chronicznego zmęczenia. Masz wrażenie, że trudno Ci się wyspać? Być może przez krzywą przegrodę nosową nie dostarczasz organizmowi optymalnej ilości tlenu. Taka sytuacja prowadzi do tego, że czujesz się rozdrażniony, przemęczony, mimo że spisz właściwą ilość godzin. Sen, podczas którego chrapiesz, jest najczęściej niepełnowartościowy. Odwiedź laryngologa, by ten postawił właściwą diagnozę.