Czy warto chodzić do SPA?

Czy warto chodzić do SPA?

 

Jest to kolejne pytanie, na które każdy będzie musiał odpowiedzieć sobie sam, ja postaram się jedynie przedstawić kilka argumentów „za” i „przeciw”, każdy z nich możecie skomentować i ocenić sami. A może macie lepsze? Czekam na Wasze opinie.

 

Argumenty „za”

 

Po pierwsze jesteśmy bardzo zabiegani i potrzebujemy odpoczynku, taką możliwość daje nam właśnie SPA – możemy się zrelaksować, podczas gdy atrakcyjne panie bądź panowie będą nas masować, tak że poczujemy się jak w niebie. Ilość dostępnych masaży w większości salonów jest naprawdę duża, więc na każdy ból i dolegliwość z pewnością coś się znajdzie. Jeśli nie jesteśmy pewni, zapytajmy osobę specjalizującą się w tym w danym salonie. Oprócz masaży, SPA oferują także wiele innych atrakcji, dzięki którym możemy się odprężyć, np. kąpiele, sauny, często także krioterapie i inne zabiegi kosmetyczne.

 

Argumenty „przeciw”

 

Koszt to główny argument, by jeśli nawet nie całkowicie przestać chodzić do SPA, to pokazywać się tam maksymalnie raz w miesiącu. Nie wszystkich też leżenie podczas masażu rzeczywiście relaksuje, tak samo siedzenie w saunie czy basenie z hydromasażem. Po prostu nie wszystko jest dla wszystkich i należy uszanować decyzję tych, którzy niechętnie przybywają do takich miejsc.

 

Jest jeszcze jedna sprawa, o której nie chciałem wspomnieć przy argumentowaniu, a mianowicie, możliwość skonstruowania własnego SPA, może nie takiego ekstra, jak w specjalistycznym salonie, ale wystarczającym na nasze potrzeby. Na rynku dostępnych jest wiele produktów jak masażery czy sole  kąpielowe, które pomogą nam się zrelaksować.