Czy warto kupować nieruchomości deweloperskie? Podpowiadamy!


Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania warto rozważyć wszystkie dostępne opcje i dokonać świadomego wyboru. Jednym z najczęstszych dylematów inwestorów jest to, czy lepiej będzie nabyć lokal na rynku wtórnym, czy kupić nieruchomość od dewelopera.

Poznaj najważniejsze korzyści płynące z wyboru tej drugiej opcji i sprawdź, dlaczego warto zainwestować w mieszkanie z rynku pierwotnego.

Gwarantowana nowoczesność

Deweloperzy projektują i realizują inwestycje, które spełniają najnowsze standardy budowlane. Nabywca mieszkania na rynku pierwotnym może być pewny zastosowania innowacyjnych, ale sprawdzonych technologii oraz wysokiej jakości materiałów budowlanych. Wybór tego rodzaju rozwiązań przekłada się na wymierne korzyści w zakresie komfortu czy efektywności energetycznej.

Dostosowanie do swoich potrzeb

Mieszkanie od dewelopera to często możliwość dostosowania pewnych elementów do swoich indywidualnych potrzeb. W największych miastach takich jak Szczecin rynek pierwotny pozwala inwestorom wpływać m.in. na układ pomieszczeń, wybór materiałów wykończeniowych, czy wyposażenie. Dzięki temu łatwiej stworzyć przestrzeń, która spełni oczekiwania i preferencje właściciela oraz jego najbliższych.

Rękojmia

Dzięki pięcioletniej rękojmi na wykonane prace i materiały użyte w mieszkaniu jego nabywca nie musi także przejmować się usterkami oraz remontami. Deweloper jest odpowiedzialny za naprawę awarii w nowym mieszkaniu. W przypadku ewentualnych problemów z mieszkaniem na rynku wtórnym inwestor z reguły musi dokonywać napraw na swój koszt.

Dogodna lokalizacja

Mieszkania deweloperskie budowane są w atrakcyjnych lokalizacjach – zarówno w centrach miast, jak i na dobrze skomunikowanych przedmieściach. Deweloperzy starają się wybierać miejsca z dobrą infrastrukturą, oferujące dostęp do komunikacji miejskiej, sklepów, parków oraz innych udogodnień. Doskonałym przykładem jest tutaj szczecińskie osiedle Crocus Hill, położone przy Jasnych Błoniach, przyciągające bliskością Parku Kasprowicza oraz najważniejszych instytucji i atrakcji turystycznych w mieście.

Funkcjonalne układy pomieszczeń

Mieszkania z rynku pierwotnego wyróżniają się również funkcjonalnością, ergonomicznymi układami i są dostępne w wielu wariantach dotyczących powierzchni oraz liczby pomieszczeń. Deweloperzy starają się w ten sposób zapewnić przyszłym mieszkańcom optymalne wykorzystanie przestrzeni i dostosowanie oferty lokalowej do zróżnicowanych potrzeb.

Crocus Hill – nowe mieszkania w centrum Szczecina przy Jasnych Błoniach

Stolica województwa zachodniopomorskiego to przykład tego, jak bogata oferta mieszkań deweloperskich może wpływać na wybory klientów i skłaniać do życia w danym miejscu. W sercu Szczecina, przy Jasnych Błoniach, znajduje się nowe i prestiżowe osiedle mieszkaniowe o nazwie Crocus Hill. Od samego początku inwestycja ta wzbudza spore zainteresowanie, mając wiele do zaoferowania przyszłym mieszkańcom. Jeśli cenisz sobie komfort mieszkania blisko centrum, a jednocześnie marzysz o mieszkaniu w spokojnej, zielonej okolicy, zakup mieszkania na tym osiedlu może być doskonałym wyborem właśnie dla Ciebie.