Czy warto pozycjonować stronę internetową? Pozycjonowanie stron Kraków, pozycjonowanie lokalne

W dzisiejszych czasach zaistnienie w internecie jest niezwykle istotne. Wiele osób ceni sobie wygodę załatwiania wszystkiego z pozycji fotela. Dlatego wiele firm walczy o to, aby ich strona była na samym początku wyszukiwarki. Nie jest to jednak tak prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Z pomocą może przyjść pozycjonowanie stron internetowych. Pod nazwą pozycjonowanie kryje grupa działań, które finalnie pozwalają, aby dana strona znalazła się jak najwyżej w wyszukiwarce. Czym dokładnie jest pozycjonowanie? Co warto o nim wiedzieć?

Czym jest i jak działa pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron jest długotrwałym i złożonym procesem, na który składa się kilka czynników. Nie warto jednak bać się tego czasu, który trzeba przeczekać, aby pozycjonowanie przyniosło efekty, gdyż dzisiejsze możliwości marketingowe sprawiają, że pozycjonowanie ma sens.

Działania rozpoczynające pozycjonowanie stron zaczynają się od tzw. audytu SEO. Audyt to nic innego jak sprawdzenie jakości działania strony, jej szybkości oraz umieszczonych na niej treści. Na początku bardzo ważną czynnością jest sprawdzenie ogólnej budowy serwisu – aby strona dobrze i poprawnie działała, powinna mieć odpowiednią strukturę. Kolejną sprawą są treści umieszczone na stronie internetowej. Powinny być one przede wszystkim dopracowane, unikalne, a co najważniejsze na temat! Teksty powinny być też powiązane z artykułami na stronie. W dalszej części sprawdzane są nagłówki – to one w głównej mierze odpowiadają za pozycję danej strony. Istotnym elementem są również linki zewnętrzne prowadzące do owej strony. Audyt pokaże, co należy zrobić, co zmienić, a co poprawić, aby strona przykuła więcej uwagi.

Końcową częścią audytu jest przedstawianie przypuszczalnych efektów oraz kosztów związanych z dalszymi działaniami, czyli pozycjonowaniem strony.

Co jest najważniejsze przy pozycjonowaniu stron?

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce jest procesem wymagającym kilku działań. Aby pozycjonowanie dawało efekty, a co za tym idzie – wysokie pozycje w wyszukiwarce, należy trzymać się kilku zasad. Przede wszystkim należy pamiętać o optymalizacji strony. Tutaj należy dopilnować odpowiedniej budowy strony, poprawić szybkość jej ładowania, a także sprawdzić wszelkie linki wewnętrzne. Linki wewnętrzne to nic innego jak linki w obrębie strony, które za zadanie mają kierować do innego artykułu, produktu czy podstrony kontaktowej. Kolejną sprawą są treści na stronie. Jeśli zachodzi taka konieczność, należy je rozbudować lub zmienić te treści, które są już opublikowane na stronie. Przy tekstach bardzo istotnym elementem jest dobranie słów kluczowych do tematu danej strony, to one pozwolą znaleźć się stronie internetowej wysoko w wyszukiwarce. Należy dokładnie sprawdzić, jakie słowa kluczowe będą najlepsze i sprawią, że strona będzie wyżej w wyszukiwarce. Należy również dobrać frazy pomocnicze. Ponadto teksty powinny zawierać unikalne treści, poruszać wszelkie aspekty związane z daną frazą kluczową, a także odpowiedzieć na pytania o danej tematyce. Tutaj przyda się też odkładany research, który pozwoli określić, jakie treści powinna zawierać strona internetowa. Kolejnym etapem jest tzw. link building, czyli zdobywanie linków z innych domen. Linki zewnętrzne dzielą się na dofollow oraz nofollow. Jednak najlepiej skupić się na tych pierwszych, gdyż to one pomagają znaleźć się danej stronie internetowej wyżej w wyszukiwarce.

Pozycjonowanie lokalne – co to takiego? Pozycjonowanie stron Kraków

Pozycjonowanie lokalne to pozycjonowanie stron internetowych na daną frazę z dodatkowym słowem określającym geolokalizację. Może to być kraj, województwo, miasto, wioska, ulica czy osiedle. Pozycjonowanie lokalne to działanie, które w głównej mierze ma za zadanie zwiększyć widoczność witryny w danym regionie. Pozycjonowanie stron lokalnie może być bardzo dobrym sposobem na przyciągnięcie klientów, jeśli nie zależy nam tylko na sprzedaży internetowej.

Artykuł powstał przy współpracy ze specjalistą od pozycjonowania stron internetowych https://lukaszsurma.pl/