Dekoracyjne malowanie ścian

Dekoracyjne malowanie ścian

 

Większość ścian jest jednobarwna i to już jest chyba wystarczający argument, by nie malować, jak inni, tylko odrobinę zaszaleć i pomalować je w sposób bardziej dekoracyjny. Przedstawię tutaj 2 metody, jak namalować pasy oraz wzory na ścianie dla urozmaicenia ich wyglądu. Zapraszam.

 

Wyraziste pasy na ścianie

Dekoracyjne pasy to pozornie zwyczajny pomysł na ozdobienie ściany. Wystarczy jednak skomponować kilka ciekawych kolorów (np. żółty, niebieski i antracyt), aby kompozycja nabrała wyrazu. Najlepiej wykonać ją na białej lub jasnej ścianie.

Pierwszym zadaniem będzie wyznaczenie szerokości pasów za pomocą linijki oraz ołówka. Tak określone pasy zaklejamy taśmą malarską, aby powstał szablon wyznaczający granicę poszczególnych pasów. Następnie wybranymi kolorami malujemy przerwy pomiędzy taśmą. Na koniec, kiedy całość wyschnie, delikatnie odrywamy taśmę malarską. Po chwili na ścianie pojawi się oryginalna kompozycja białych i kolorowych pasów.

Dekoracyjne pasy na ścianie

Barwna szachownica to propozycja dla osób lubiących bardziej skomplikowane kompozycje na ścianie. Pierwszym etapem prac będzie podzielenie wybranego fragmentu ściany na prostokąty lub kwadraty za pomocą ołówka i miarki. Następnie wzdłuż wyznaczonych linii przyklejamy taśmę malarską, a wyznaczone pola malujemy wybranymi kolorami. Po wyschnięciu farby delikatnie odrywamy taśmę i ponownie ją przyklejamy, wyznaczając granicę nowych pól, które też malujemy. Czynność należy powtarzać do momentu, aż wszystkie kwadraty lub prostokąty będą pomalowane, tworząc równą szachownicę bez białych linii.

To jak spróbujecie? Zapewniam, że zrobi to naprawdę duże wrażenie na zaproszonych gościach