Dekorowanie kuchni – styl rustykalny

Wielki drewniany stół, haftowane ściereczki, warkocze z czosnku, zapach ziół i świeżo upieczonego ciasta. Wystarczy zamknąć oczy i przenosimy się do beztroskich dziecięcych lat, wakacji u babci.

Piękne, tradycyjne kuchnie przywołujące wspomnienia z dzieciństwa cieszą się ostatnimi czasy ogromnym powodzeniem. Ich popularność spowodowana jest nie tylko tęsknotą za czasami beztroski – często jest to hołd dla tradycyjnego, wspólnego spędzania czasu – w kuchni w stylu wiejskim obowiązkowo znaleźć się musi stół, przy kórym będą mogli zasiąść wszyscy domownicy.

Niestety nie każdy może sobie pozwolić na tę piękną stylizację – wiejskie kuchnie, malowane na wyraźne kolory, wyposażone w ciemne, ciężkie meble, bogato zdobione i udekorowane ziołami i rodzinnymi pamiątkami wymagają niemałej przestrzeni.Warto o tym pomyśleć planując budowę domu, musimy zwrócić szczególną uwagę na projekt, który zamierzamy kupić. Najlepsze w tym celu są projekty domów jednorodzinnych z naprawdę dużą kuchnią. Nadają się do tego np. projekty dworów polskich, których ceny zaczynają się od niecałych dwóch tysięcy złotych.

Jeżeli metraż kuchni nie pozwala na ustawienie masywnego, drewnianego stołu można pomyśleć o połączeniu jej z pokojem dziennym. Całość połączyć możemy postarzanym kredensem ukazujący odświętny serwis, udekorować komodą lub skrzynią.

Wiejskie kuchnie doskonale wkomponowują się w domy stylizowane na dwory polskie – zwłaszcza, jeżeli budynek sąsiaduje z dużym ogrodem lub sadem. Czy jest przyjemniejszy sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia niż rodzinny obiad na tarasie, w otoczeniu zieleni?